ROCK my world!

Гюнтер

ИндексPortalCalendarВъпроси/ОтговориТърсенеРегистрирайте сеПотребителиПотребителски групиВход
Share | 

Любими цитати от филми и сериали

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
силует.
Living in the shadows
Living in the shadows

Female
Брой мнения: 126
Registration date: 20.02.2009

ПисанеЗаглавие: Любими цитати от филми и сериали   Пет Фев 20, 2009 7:57 pm

Кои са любимите ви цитати или реплики, които са се запечатили в ума ви? Без значение дали са от филми или сериали... ^_^
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя http://mirage.the-talk.net/index.htm
[Криси]
Ruler of the world!
Ruler of the world!

Female
Брой мнения: 9195
Job/hobbies: да те дразня!
Registration date: 09.11.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от филми и сериали   Пет Фев 20, 2009 8:52 pm

RocknRolla

Johnny Quid: [Archie has Johnnie Quid by his lapels and backed up against the wall] Don't hurt me Arch... I'm only little!

[first lines]
Archie: People ask the question... what's a RocknRolla? And I tell 'em - it's not about drums, drugs, and hospital drips, oh no. There's more there than that, my friend. We all like a bit of the good life - some the money, some the drugs, other the sex game, the glamour, or the fame. But a RocknRolla, oh, he's different. Why? Because a real RocknRolla wants the fucking lot.

Johnny Quid: Don't worry. He can't defend himself - he's got no head.

Mumbles: If I could be half the human being Bob is at the cost of being a poof, I'd have to think about it. Not for very long, but I'd have to pause.

Lenny Cole: Look, you go see if you can find them two flash idiots that used to be his manager. What are they called, uh, Greek and Minnie.
Archie: Roman and Mickey.
Lenny Cole: Yeah, whatever.

Snatch

Turkish: Fuck me, hold tight. What's that?
Tommy: It's me belt, Turkish.
Turkish: No, Tommy. There's a gun in your trousers. What's a gun doing in your trousers?
Tommy: It's for protection.
Turkish: Protection from what? "Zee Germans"?

Turkish: You take sugar?
Brick Top: No thank you, Turkish; I'm sweet enough

Bullet Tooth Tony: Boris the Blade? As in Boris the Bullet-Dodger?
Avi: Why do they call him the Bullet-Dodger?
Bullet Tooth Tony: 'Cause he dodges bullets, Avi.

Avi: Eighty-six carats.
Rosebud: Where?
Avi: London.
Rosebud: London?
Avi: London.
Avi's Colleague: London?
Avi: Yes, London. You know: fish, chips, cup 'o tea, bad food, worse weather, Mary fucking Poppins... LONDON.

[first lines]
Turkish: [narrating] My name is Turkish. Funny name for an Englishman, I know. My parents to be were on the same plane when it crashed. That's how they met. They named me after the name of the plane. Not many people are named after a plane crash. That's Tommy. He tells people he was named after a gun, but I know he was really named after a famous 19th century ballet dancer.

Lock Stock and two smoking barrels

Gary: Shotguns? What, like guns that fire shot?
Barry the Baptist: Oh, you must be the brains of the operation. Yes, guns that fire shot.

Dog: I don't fucking believe this! Can everyone stop gettin' shot?

Bacon: What's that?
Samoan Joe's Barman: It's a cocktail. You asked for a cocktail.
Bacon: No. I asked you to give me a refreshing drink. I wasn't expecting a fucking rainforest! You could fall in love with an orangutan in that!
Samoan Joe's Barman: You want a pint, you go to the pub.
Bacon: I thought this was a pub!
Samoan Joes Barman: It's a Samoan pub.

Rory Breaker: If you hold back anything, I'll kill ya. If you bend the truth or I think your bending the truth, I'll kill ya. If you forget anything I'll kill ya. In fact, you're gonna have to work very hard to stay alive, Nick. Now do you understand everything I've said? Because if you don't, I'll kill ya.

айде засега толкова, после пак Really Big Freak

силует.
Living in the shadows
Living in the shadows

Female
Брой мнения: 126

ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от филми и сериали   Пет Фев 20, 2009 9:17 pm

"Скъпа Робърта Спероу,
достигнах до теб, чрез книгата ти,
има толкова неща, за които искам да те питам.
Понякога се страхувам от това, което можеш да ми кажеш.
Понякога се страхувам, че ще ми кажеш,
че това не е само фантазия.
Мога само да се надявам, че отговорите
ще дойдат в съня ми.
Надявам се, че когато дойде края на света
ще мога да си поема дъх с облекчение,
защото знам, че ми предстоят толкова много неща."

"-Защо носиш този тъп костюм на заек?
-А ти защо носиш този тъп костюм на човек?"
Donnie Darko

"Бягах, докато мускулите ми не пламнаха и във вените ми не потече киселина. След това бягах още малко."

"Единствено когато загубиш всичко, получаваш истинската свобода - да правиш каквото искаш."

"Когато хората си мислят, че умираш, те наистина те изслушват, вместо просто да чакат да свършиш, за да говорят те."

"Ако се събудиш по различно време на различно място,дали би се събудил като различен човек?"

"Знаеш ли защо поставят кислородни маски в самолета? При катастрофа, поемаш дълбоки глътки въздух. Внезапно ставаш радостен, покорен. Примиряваш се със съдбата си.
Аварийно приземяване на вода, 1000 км/ч. Безизразни лица. Спокойни като индийски крави. Това е..."

"Виждам целият този потенциал.
И го виждам прахосан.
Цяло поколение бензинаджии, сервитьори, роби с бели яки.
Рекламите ни накараха да гоним коли и дрехи. Работим служби, които мразим, за да купуваме боклуци, които не ни трябват.
Ние сме поколeнието Х на историята. Без цел и място.
Ние нямаме велика война.
Нямаме голяма депресия.
Нашата велика война е духовната.
Нашата голяма депресия е нашият живот.
Всички сме възпитани от телевизията да вярваме, че един ден ще сме милионери и филмови идоли и рок звезди. Но няма да бъдем. Малко по малко разбираме това, и това страшно много ни вбесява."

"Ти не си това, което е твоята работа. Ти не си парите, които имаш в банката. Не си колата, която караш. Не си съдържанието на портфейла си. Не си шибаният си костюм. Ти си всепокорният всемирен боклук."

"Исках да тегля куршума на всяка панда, която не иска да се чифтосва, за да запази своя вид. Исках да отворя крановете на петролните танкери и да залея всички тези френски плажове, които никога няма да видя. Исках да дишам дим.
Исках да унищожа нещо красиво."

"Нещата които притежаваш,в крайна сметка притежават теб."
Fight club

"Има времена когато човек трябва да се бори и времена когато трябва да приеме че съдбата му е загубена, корабът отплава и само глупак би продължил. Истината е, че винаги съм бил глупак."
Big fish

"Виждаш ли пакета с убийствените пръчици, сорт "Вирджиния", на пияното? Всичко, което трябва да знаеш е между тези четири стени. Ще забележиш, че една от личностите ти се изкушава от грандомания. Златен пакет цигари с кралски герб на тях. Привлекателна показност на добро състояние и пищност. Безмълвен признак, че тези цигари са ти благородни и верни приятели. А това, Пит, е измама. Другата ти личност опитва да привлече вниманието ти върху другата страна. Там,написано със скучен черен шрифт на бял фон, е предупреждението, че тези красиви малки войничета на смъртта се опитват да те убият. А това, Пит, е истината. О, красотата е сладка примамка към смъртта и съм пристрастен към омайната песен на сирените й. Това, що тъй сладко е в началото, накрая е горчиво. А онуй, което отначало е горчиво, накрая се услажда. Затова ти и аз толкова обичаме наркотиците. И точно затова аз не мога да върна картината.
А сега ми подай огънче."
RockNRolla

„Блъскала ли ви е кола? Виждаш как колата лети към теб. И какво правиш? Най-тъпото. Замръзваш! И животът не минава пред очите ти, защото те е шубе да мислиш. Просто стоиш и гледаш тъпо.“
Snatch

"Всички мъже са мухльовци."
Anastasia

"Всички лъжат."
House M.D.
Вижте профила на потребителя http://mirage.the-talk.net/index.htm
[Криси]
Ruler of the world!
Ruler of the world!

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от филми и сериали   Пет Мар 06, 2009 12:16 am

от дневникът на бриджит джоунс

Bridget: Wait a minute... nice boys don't kiss like that.
Mark Darcy: Oh, yes, they fucking do.
влюбено човече влюбено човече влюбено човече влюбено човече влюбено човече влюбено човече влюбено човече *разтап*

Awake.
One X
One X

Male
Брой мнения: 1142

ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от филми и сериали   Пет Мар 06, 2009 1:00 pm

"Карибски пирати: Проклятието на Черната перла" последната реплика...

- Now.... Bring me the horizon
Вижте профила на потребителя
Tearstained
Waking the demon
Waking the demon

Female
Брой мнения: 821
Registration date: 13.01.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от филми и сериали   Пет Мар 06, 2009 7:32 pm

от отчаяни съпруги хаха
Брий:-Какво има скъпи?
Андрю:-Ами Даниел е горе и се опитва да се самоубие....
Брий и Орсън тръгват да търчат към стълбите.
Андрю: Не бързайте, тя не се старае толкова много.

Брий:-Как може да седиш и да играеш тази глупава игра?! Сестра ти се опита да се самоубие! Това не те ли разстройва?
Андрю:-Тя се опита да си пререже вените с лъжица. Колко разстроен искаш да бъда? хаха хаха хаха хаха
WastingLove
Enjoying the silence
Enjoying the silence

Female
Брой мнения: 56
Registration date: 04.04.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от филми и сериали   Чет Апр 09, 2009 10:02 am

gilmore girls
RORY: Are you my new daddy?

grey's anatomy
izzy: I'm a street fighter!
Awake.
One X
One X

Male
Брой мнения: 1142

ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от филми и сериали   Чет Апр 09, 2009 10:32 am

House M.D.
"Everybody Lies"

Pirates of the Carribbean

Jack : " Why is the rum always gone :( "
Aries Wild Child
Rebel
Rebel

Female
Брой мнения: 349
Registration date: 18.02.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от филми и сериали   Пет Апр 17, 2009 10:13 pm

Доктор Хаус:

"Щастлив съм като прасе в пумия" - Хаус

"Не гледай след мен,Хаус,корабът вече отплува!" - Др. Къди
"Ако визираш задника си по- правилно е да кажеш,че танкерът отплува!" - Хаус

"Форман,майка ти е толкова дебела,че като й изписка пейджъра хората си мислят,че камион дава на задна." - Чейс

"По скоро Хаус ще пусне на Уилсън преди ти да пуснеш на Чейс!" - Фроман
"Не,по- скоро ти ще пуснеш на Хаус и на Уилсън преди аз да пусна на Чейс" - Камерън

"Някои хора с пари си мислят,че могат да си купят по- добър свят" - Хаус

"От 50 милярда,100 милярда звезди във всяка,и 10 милиона милярди планети във вселената само на нашата има живот?" - Чейс
"Не,но ние май сме единствените,които обичат да си вкарват разни неща отзад" - Хаус
Крем(:
Rebel
Rebel

Female
Брой мнения: 413
Registration date: 13.04.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от филми и сериали   Пет Апр 24, 2009 10:29 pm

Двама мъже и половина

Джейк: Пространството в мозъка ми е ограничено , и ако сложа вътре Магилан ,може да забравя комбинацията за шкафчето си :alien:
Вижте профила на потребителя http://www.last.fm/user/child_in_darkk
*OneX*
Ruler of the world!
Ruler of the world!

Female
Брой мнения: 12512
Job/hobbies: Demigod
Registration date: 06.11.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от филми и сериали   Пон Апр 27, 2009 1:57 pm

Ал Пачино в Усещане за жена:

Yes, Mr. Simms, there's only two syllables in this whole wide world worth hearing: pussy.
доволно доволно доволно

Вижте профила на потребителя http://ahatfullofsky.blogspot.com/
Concrete Angel
Just another star
Just another star

Female
Брой мнения: 5001
Registration date: 13.01.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от филми и сериали   Пон Апр 27, 2009 4:32 pm

Angel:This isn't some fairy tale.When I kiss you,you don't wake up from a deep sleep and live happily ever after.
Buffy:No.When you kiss me i wanna die.

Нощта се спусна и кръглата луна се издигна над дърветата, осветявайки земята, която се къпеше в призрачен ден. И напрежението от примитивното оставаше живо и активно. Вярност и преданост, неща родени от огън, бяха в него и той все още запазваше своята примитивност и измама. И от дълбините на гората дивото го зовеше…

И двете от BtVS

доволно
Вижте профила на потребителя http://thepowerosbeyondme.blogspot.com/
Gunslinger^^
A person with power
A person with power

Female
Брой мнения: 5038
Registration date: 25.04.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от филми и сериали   Пон Апр 27, 2009 4:35 pm

Брук: Защо всички лъжат?
Лукас: Повечето хора лъжат,защото не знаят кои са и ги е страх някой да не разбере кои са,преди самите тях *нещо такова беше*
Уан Трий Хил,2 сезон доволно

пей пей слънце, пей слънце, аз казах...
Грей слънце, и с моя поглед твоя слей,
грей слънце, ти с лъчите си ме огрей.
Грей слънце, и да спираш, моля те недей,
грей така както гря вчера, грееш и today.

*OneX*
Ruler of the world!
Ruler of the world!

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от филми и сериали   Пон Апр 27, 2009 6:38 pm

Така започваме с поредица цитатати цитирани в OTH ... обаче са изключително красиви, смислени и ... дам. ЩЕ започна с любимия ми

"Има приливи и отливи в делата на хората...които, отнети им от потопа, водят до успех. Пропускайки цялото пътешествие на живота е като да живееш в празнина и нещастие. Плуваме в препълнено море.Трябва да поемем по течението когато е необходимо или ще изпуснем приключението " - У. Шекспир

"As happens sometimes, a moment settled and hovered and remained for much more than a moment. And sound stopped and movement stopped for much, much more than a moment. Then gradually time awakened again and moved sluggishly on."

И Малкият принц казал на мъжа:”Големите не разбират нищо освен себе си .Ето защо децата винаги има какво да им обяснят.”

'People that are meant to be together always find their ways in the end' B.Davis

White said: "Perhaps we all give the best of our hearts uncritically to those who hardly think about us in return."

Katherine Anne Porter once said: "There seems to be a kind of order in the universe in the movement of the stars and in the turning of the earth and the changing of the seasons. But human life is almost pure chaos. Everyone takes his stance, asserts his own rights and feelings, mistaking the motives of others, and his own."

Nathaniel Hawthorne once wrote: No man, for any considerable period can wear one face to himself and another to the multitude without finally getting bewildered as to which may be the true.

Tennessee Williams once wrote: "When so many are lonely as seems to be lonely it would be inexcusably selfish to be lonely alone"

Octavio Paz once wrote: Solitude is the profoundest fact of the human condition. Man is the only being who knows he is alone.

Charles Bukowski once wrote: "There will always be something to ruin our lives. It all depends on what or which finds us first. We are always ripe and ready to be taken."

Stephen King once wrote: "Time takes it all. Whether you want it to or not. Time takes it all, time bears it away, and in the end, there is only darkness. Sometimes we find others in that darkness. And sometimes we lose them there again."

George Bernard Shaw някога е написал:”Има две трагедии в живота:едната е да загубиш копнежа на сърцето си, а другата е да си го върнеш.”
„..Очевидно, сърцето на Шоу е разбивано само веднъж или два пъти…”(Брук)
„…Доколкото аз знам Шоу е бил балама.Знаеш ли защо? Трагедии се случват.Какво ще направиш,ще се откажеш? Напуснеш? Не.Сега осъзнах, че когато сърцето ти е разбито трябва да се бориш за да си сигурен, че още си жив.Защото си,и болката която изпитваш е живота.Бъркотията и страха са там за да ти напомнят, че там някъде има нещо по-добро.И за това нещо си струва да се бориш…”(Hейтън)
„…Тази година, имах всичко което исках и всичко за което съм мечтала,но от друга страна загубих повече…”(Хейли)
„…Шоу е бил прав:Когато се опитваме да уловим нещата за които мечтаем, нещата които мислим, че ще направят животите ни по добри пари, известност, слава, ние избягваме това, което наистина има значение простите неща като: приятелство, семейство, любов.Нещата които най-вероятно вече имаме…”(Лукас)
„..Мистър Шоу мисли, че да изпълниш копнежа на
сърцето си е трагедия?Аз мисля, че той греши.Имам предвид, че Шоу никога не е целувал Ерика Марш…”( Устата)
„… Да, да загубиш копнежа на сърцето си е трагично.Но да си възвърнеш този копнеж е всичко за което можеш да мечтаеш.Тази година си мечтаех за любов.Да се превърна в някой друг и да събудя сърце,което достатъчно време се е бояло да чувства.Желанието ми бе изпълнено.Ако това е трагично дайте ми още такива.Защото няма да го върна за нищо на света….”(Пейтън)

Тенеси Уилямс е написал"Всички живеем в къща в пламъци.Не може да се обадим на пожарната.Няма изход на вън.Cамо прозорецът на горния етаж, през който гледаме, докато огънят поглъща къщата,залостена с нас."

„В този момент има 6 милиарда 470 милиона,818 хиляди и 671 души по света.
Някои бягат уплашени .Някои си идват вкъщи.Някои лъжат за да мине деня. Други просто не се изправят пред истината .Някои са зли мъже, във война с доброто.А някои са добри, измъчвайки ги зло.Шест милиарда души на света Шест милиарда души.И понякога всичко, от което се нуждаеш е една.”(Пейтън)

Тази тъмнина има ли име?Тази жестокост, тази омраза?Как ни намери?Тя ли се промъкна в живота ни
или ние я издирихме и я привлякохме?Какво се случи с нас?Че сега пращаме децата си по света,както изпращаме мъжете си на война?Надявайки се, че ще се върнат невредими.Но знаейки, че някои ще се изгубят по пътя.Кога изгубихме пътя си?Изгубени в сенките, погълнати от тъмнината.Има ли тъмнината име?Твоето име ли е?

Казвам се Лукас Скот и съм ученик последна година в гимназията Три Хил.Играя баскетбол, или поне играех.Имам гадже, или поне имах.Имам и най-добра приятелка.Три Хил е само място някъде в света.Може би прилича много на вашия свят.Може би изобщо не прилича.Но ако погледнете по-отблизо, може да видите някой като вас.Някой, който се опитва да открие пътя си.Някой, който се опитва да открие мястото си.Някой, който се опитва да открие себе си.Понякога е по-лесно да се чувстваш сякаш, си единствения на този свят,който се бори, който е обезсърчен,недоволен или едвам свързващ двата края.Това чувство е лъжа.Но ако поспреш, ако намериш кураж да се бориш всеки следващ ден,някой или нещо, ще те намери и ще оправи всичко.Защото на всички ни е необходима помощ, понякога.Някой да ни помогне да чуем музиката в света,да ни напомни, че нещата няма винаги да са такива.Този някой е някъде там.И този някой ще ви открие.

Виждали ли сте своя снимка, а отзад да има непознат? Кара ви да се замислите колко непознати имат ваши снимки. В колко моменти от чужди животи сме присъствали? Били ли сме част от живота на някого,когато мечтата му се е сбъднала? Или сме били там, когато мечтата му е умряла? Продължили ли сме да се опитваме да влезем в живота на някого, сякаш е било писано, да сме там? Или снимката ни е изненадала?Помислете си, може да сте голяма част от живота на някого, а дори да не знаете това.

Уилям Блейк пише:"Има познати неща и непознати неща. ""И между тях са само вратите. "

Нека сменим курса

Luke: Brooke, I'm sorry.
Brooke: Yeah, sorry you got caught.
Luke: No, I didn't mean to hurt you.
Brooke: You did not just say that to me.
Luke: Look we didn't plan any of this it just happened.
Brooke:Go to hell!

Brooke: We're young. We're fine. Let's do some damage.

Brooke: Tell me that was a goodbye kiss ..
Luke: I want to be with you, Brooke ...

Luke: Brooke, this isn't what it looks like! Anyway I don't get why you're so upset.
Brooke: You're kidding, right?
Luke: You're the one who wanted to be nonexclusive. I'm just doing what you wanted.
Brooke: What I wanted? I wanted you to fight for me! I wanted you to say that there's noone else that you could ever be with, and you'd rather be alone than without me! I wanted the Lukas Scott from the beach that night, telling the world that he's the one for me!
Luke: How was I supposed to know that?
Brooke: You just are

Brooke: There are 82 letters in here, and they're all addressed to you. I wrote them all this summer. One a day, but I never sent them 'cause I was afraid....I was afraid of getting my heart broken again, like before. 'Cause you hurt me so bad, and I was afraid to be vulnerable. And I was afraid of you and the way that you make me feel. And I know that doesn't matter now after what I did, but I just thought that you should know. This was how I spent my summer Luke, wanting you... I was just too scared to admit it.
Luke: Brooke! I'm sorry. What you did with Chris ... it's OK
Brooke: It's not. It can't be .. It's too much to forgive
Luke: Well thats too bad, because I forgive you.
Brooke: You can't!
Luke: I just did. ... So you're just gonna have to deal with it. I'm the guy for you Brooke Davis. And i know I hurt you last time we were together, but ...
Brooke: I love you ...
Luke ... I love you too ... pretty girl.

[Криси]
Ruler of the world!
Ruler of the world!

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от филми и сериали   Пон Апр 27, 2009 6:50 pm

е как да не ти е любим, като го е казал гения на всички гении ШЕКСПИР влюбено човече влюбено човече влюбено човече влюбено човече влюбено човече влюбено човече worship worship worship влюбено човече влюбено човече влюбено човече влюбено човече

та за да не съм офтопик:
Бриджит Джоунс: wait a minute, nice boys don't kiss like that
Този, който го играе Колин Фърт: oh yes they fucking do! влюбено човече влюбено човече

и нещо смислено, въпреки че болшинството от вас няма да го схванат.

Howard Beale: [arms outstretched to the heavens] Edward George Ruddy died today! Edward George Ruddy was the Chairman of the Board of the Union Broadcasting Systems, and he died at eleven o'clock this morning of a heart condition, and woe is us! We're in a lot of trouble!
Howard Beale: [calmly strolling toward the audience] So. A rich little man with white hair died. What has that got to do with the price of rice, right? And *why* is that woe to us? Because you people, and sixty-two million other Americans, are listening to me right now. Because less than three percent of you people read books! Because less than fifteen percent of you read newspapers! Because the only truth you know is what you get over this tube. Right now, there is a whole, an entire generation that never knew anything that didn't come out of this tube! This tube is the Gospel, the ultimate revelation. This tube can make or break presidents, popes, prime ministers... This tube is the most awesome God-damned force in the whole godless world, and woe is us if it ever falls in to the hands of the wrong people, and that's why woe is us that Edward George Ruddy died. Because this company is now in the hands of CCA -- the Communication Corporation of America. There's a new Chairman of the Board, a man called Frank Hackett, sitting in Mr. Ruddy's office on the twentieth floor. And when the twelfth largest company in the world controls the most awesome God-damned propoganda force in the whole godless world, who knows what shit will be peddled for truth on this network?
Howard Beale: [ascending the stage] So, you listen to me. Listen to me: Television is not the truth! Television is a God-damned amusement park! Television is a circus, a carnival, a traveling troupe of acrobats, storytellers, dancers, singers, jugglers, side-show freaks, lion tamers, and football players. We're in the boredom-killing business! So if you want the truth... Go to God! Go to your gurus! Go to yourselves! Because that's the only place you're ever going to find any real truth.

--------------------------------------------------------------------------------
Howard Beale: [laughing to himself] But, man, you're never going to get any truth from us. We'll tell you anything you want to hear; we lie like hell. We'll tell you that, uh, Kojak always gets the killer, or that nobody ever gets cancer at Archie Bunker's house, and no matter how much trouble the hero is in, don't worry, just look at your watch; at the end of the hour he's going to win. We'll tell you any shit you want to hear. We deal in *illusions*, man! None of it is true! But you people sit there, day after day, night after night, all ages, colors, creeds... We're all you know. You're beginning to believe the illusions we're spinning here. You're beginning to think that the tube is reality, and that your own lives are unreal. You do whatever the tube tells you! You dress like the tube, you eat like the tube, you raise your children like the tube, you even *think* like the tube! This is mass madness, you maniacs! In God's name, you people are the real thing! *WE* are the illusion! So turn off your television sets. Turn them off now. Turn them off right now. Turn them off and leave them off! Turn them off right in the middle of the sentence I'm speaking to you now! TURN THEM OFF...
[collapses in a prophetic swoon as the audience erupts in thunderous applause]

--------------------------------------------------------------------------------
Howard Beale: I don't have to tell you things are bad. Everybody knows things are bad. It's a depression. Everybody's out of work or scared of losing their job. The dollar buys a nickel's work, banks are going bust, shopkeepers keep a gun under the counter. Punks are running wild in the street and there's nobody anywhere who seems to know what to do, and there's no end to it. We know the air is unfit to breathe and our food is unfit to eat, and we sit watching our TV's while some local newscaster tells us that today we had fifteen homicides and sixty-three violent crimes, as if that's the way it's supposed to be. We know things are bad - worse than bad. They're crazy. It's like everything everywhere is going crazy, so we don't go out anymore. We sit in the house, and slowly the world we are living in is getting smaller, and all we say is, 'Please, at least leave us alone in our living rooms. Let me have my toaster and my TV and my steel-belted radials and I won't say anything. Just leave us alone.' Well, I'm not gonna leave you alone. I want you to get mad! I don't want you to protest. I don't want you to riot - I don't want you to write to your congressman because I wouldn't know what to tell you to write. I don't know what to do about the depression and the inflation and the Russians and the crime in the street. All I know is that first you've got to get mad.
Howard Beale: [shouting] You've got to say, 'I'm a HUMAN BEING, Goddamnit! My life has VALUE!' So I want you to get up now. I want all of you to get up out of your chairs. I want you to get up right now and go to the window. Open it, and stick your head out, and yell,
[shouting]
Howard Beale: 'I'M AS MAD AS HELL, AND I'M NOT GOING TO TAKE THIS ANYMORE!' I want you to get up right now, sit up, go to your windows, open them and stick your head out and yell - 'I'm as mad as hell and I'm not going to take this anymore!' Things have got to change. But first, you've gotta get mad!... You've got to say, 'I'm as mad as hell, and I'm not going to take this anymore!' Then we'll figure out what to do about the depression and the inflation and the oil crisis. But first get up out of your chairs, open the window, stick your head out, and yell, and say it:
Howard Beale: [screaming at the top of his lungs] "I'M AS MAD AS HELL, AND I'M NOT GOING TO TAKE THIS ANYMORE!"

Morella [Fetish]
Hello Again
Hello Again

Female
Брой мнения: 2621
Registration date: 07.06.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от филми и сериали   Сря Апр 29, 2009 2:22 pm

Гледах "Боен клуб" и там имаше толкова яки цитати

"Ние сме поколнието Х на историята. Без цел и място. Ние нямаме велика война. Нямаме голяма депресия. Нашата велика война е духовната. Нашата голяма депресия е нашият живот. Всички сме възпитани от телевизията да вярваме, че един ден ще сме милионери и филмови идоли и рок звезди.Но няма да бъдем. Малко по малко разбираме това. И това страшно много ни вбесява."

"Само след като изгубим всичко сме свободни да направим каквото и да е. "

"Losing all hope is freedom"

От "Кръстникът"

Оферта, на която не може да откажеш.

От "Първороден грях"

"Не, това не е любовна история, но е история за любов и силата която тя има над живота. сила да лекува или разрушава... Не. Това не е любовна история, но е история за любовта, за тези, които се предават и цената, която плащат и за тези, които бягат от нея, защото се страхуват или защото вярват, че са недостойни за нея. Тя избяга ... Той се предаде."

От V for vendetta love

"Remember, remember the fifth of November,
The gunpowder, treason and plot,
I know of no reason
Why the gunpowder treason
Should ever be forgot" love

"Но както и да е, да си го кажем направо, ако търсите виновникът вия трябва просто да погледнете в огледало. "

"Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof. "
my_dark_desires
Living in the shadows
Living in the shadows

Female
Брой мнения: 141
Registration date: 08.11.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от филми и сериали   Съб Май 02, 2009 8:07 pm

I hate the way u talk to me.
And the way u cut ur hair.
I hate the way u drive my car.
I hate it when u stare.
I hate ur big dumb combat boots.
And the way u read my mind.
I hate u so much that it makes me sick.
It even makes me ryhme.
I hate the way u're always right.
I hate it when u lie.I hate it when u make me laugh.
Even worse when u make me cry.
I hate the way u're not around.
And the fact that u didn't call.
But mostly I hate the way I don't hate u.Not even close, not even a little bit, not even at all.
сами се сетете от кой филм е доволно

Блейд:

Има една поговорка.Убиеш ли човек, ставаш убиец...Убиеш ли милион, ставаш крал.Убиеш ли всички,Бог.

Карибски пирати:

Светът е по-малък...
-Светът си е същия, просто в него остана по-малко.

Гарванът:

Преди хората вярвали, че когато някой умре...
гарванът пренася душата му до царството на мъртвите.
Но понякога,се случва нещо толкова лошо...
причинявайки огромна скръб и душата не намира покой.
Понякога,много рядко...
гарванът може да върне тази душа обратно за да поправи неправдите.

Соут Парк:

Cartman: Don't call me fat, you fucking jew!
Mr. Garrison: Eric, did you just say the F-word?
Cartman: Jew?
Kyle: No, he's talking about "*цензура*". You can't say "*цензура*" in school, you fucking fat-ass!
Cartman: Why the *цензура* not?
Mr. Garrison: Eric!
Stan: Dude, you just said "*цензура*" again!
Mr. Garrison: Stanley!
Kenny: *цензура*!
Mr. Garrison: Kenny!
Cartman: What's the big deal? It doesn't hurt anybody. *цензура*-fuckety-*цензура*-*цензура*-*цензура*.
Mr. Garrison: How would you like to go see the school councelor?
Cartman: How would you like to suck my balls?
Mr. Garrison: What did you say?
Cartman: I'm sorry, I'm sorry. Actually, what I said was... [picks up a megaphone] HOW WOULD YOU LIKE TO SUCK MY BALLS?
Stan: Holy shit, dude.

Дяволът в Емили Роуз:

Веднъж погледнеш ли в тъмнината...носиш я в себе си за цял живот.Ами ти?Вярваш ли, че и ти си видяла тъмнината?

Жега:

Ако ще бъдеш престъпник...не се обвързвай. Не позволявай в живота ти да влезе нещо...от което да не се отървеш за 30 секунди, ако усетиш жегата зад ъгъла.

Вижте профила на потребителя http://www.last.fm/user/my_dark_desires
хачо.
Rebel
Rebel

Female
Брой мнения: 430
Job/hobbies: дразнител.
Registration date: 25.05.2009

ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от филми и сериали   Пет Юли 17, 2009 11:50 pm

"what will Springfield be like in 50 years ?
-Water gone,people drink soap
-last polar bear hangs self in prison "

Не че е много смислено,но си ме кефи хаха
Вижте профила на потребителя http://www.last.fm/user/Pocc_XD
*OneX*
Ruler of the world!
Ruler of the world!

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от филми и сериали   Съб Юли 18, 2009 12:59 am

хахах яката песен на Сет по време на Коледука xD във втори сезон

Jesus and Mouses
they both have beards

хаха хаха хаха

оу оу и едно от трети сезон xDDDD

Summer: [after Summer and Seth have tricked Taylor into revealing her affair with Dean Hess] Hey, skank.
Seth: You were expecting someone taller? Blonder, with a pageboy haircut?
Summer: Welcome to the Terradome, Townsend. You're busted.
Taylor Townsend: [smugly] For what, exactly?
Summer: Hmm. A little extracurricular activity with Dean Hess? Yeah. I saw you two making out at the dance.
Taylor Townsend: [smugly] So what if we did?
Seth: [stumped, to Summer] She makes one hell of a poker player. I mean, she's pretty good.
Summer: Yeah, well, unless you and the Dean want this little thingamajig...
Seth: [corrects Summer] Indiscretion.
Summer: - to go public, we have a few demands. Don't we?
Seth: Yeah.
Summer: Starting with the lifting of the ban of Ryan Atwood from Harbor.
Taylor Townsend: [indifferent] You can go ahead and tell anyone you want. No-one's going to believe you.
Seth: [frustrated] She's like a block of ice.
Summer: You willing to bet your squeaky little reputation on that, Taylor trash? 'Cause I've got a *huge* mouth and an even bigger buddy list. Mmm-hmm.
[whips out Sidekick]
Summer: See this right here? Sidekick. Walkie-talkie of the twenty-first century. Who should we radio first?
Seth: How about my dad?
Summer: Yeah. 10-4, good buddy. So what's it going to be? You can either tell Seth's dad the perverted truth and save your sorry ass, or you can roll the dice. Over and out.

ииии още няколо:

Summer: What do you want from me Cohen?
Seth: I just want you.

Ryan: Sometimes I think you talk just to make sounds.
Seth: Well, sometimes I do.

Seth: You know what I mean?
Ryan: Hardly ever.

Seth: [about having sex with Summer for the first time] Ryan, I was Nemo, and I just wanted to go home.

Seth: [rubs his boat, Summer Breeze, lovingly] Ohhh, I've missed you. It's been too long.
Ryan: You're talking to a boat, Seth.
Seth: Yeah, I talk to a plastic horse too but that never worries anyone.
Ryan: It worries me.

Sandy: So you and Summer seemed pretty chummy yesterday.
Seth: Dad, chummy?
Sandy: It's okay. You can tell me.
Seth: No, really, I can't.
Sandy: If you can't tell your dad, who can you tell?
Seth: Gee, I don't know, ugh Ryan... Mom... that tree over there.

Morella [Fetish]
Hello Again
Hello Again

Female
Брой мнения: 2621
Registration date: 07.06.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати от филми и сериали   Съб Юли 18, 2009 4:48 pm

Малко цитати от Blood ties love

Henry Fitzroy: [to Vicki] You share a familiarity with me that very few people in this world have known. I am not to be taken lightly. Do not forget who and what I am.

Vicki: Yeah, but Henry, you don't have a death wish.
Henry: No? I keep working with you.

Vicki: Coreen, be still. No one likes a perky goth. хаха хаха хаха хаха

Mike: It's complicated...
Vicki: That is my line.

Vicki: Saving lives is exhausting.
Mike (to Henry): Saving lives, there's a first for you huh, vampire.
Henry: Like you'd know, your job doesn't even start until it's too late for the victim.

Henry: Don't trust the movies, look what they did to vampires. *So true*

Coreen: I bet she's into witchcraft. Everyone Henry gets tied up with seems to luuuv the black magic.

Vicki: I do not luuuv the black magic.

Coreen: Well it luuvs you!

Henry: An incubus you say?
Coreen: Vicki had a visit last night. Coincidence?
Henry: Those hands, the hands you felt last night, the hands you HOPED were mine.
Vicki: Feared!

Любими цитати от филми и сериали

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next