ROCK my world!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ROCK my world!

Гюнтер
 
ИндексPortalТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Група да поддържа ли нормалната си музика или да се промени?

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
Z1Pp3R4
Loser
Loser



Брой мнения : 23
Age : 29
Registration date : 25.07.2010

Група да поддържа ли нормалната си музика или да се промени? Empty
ПисанеЗаглавие: Група да поддържа ли нормалната си музика или да се промени?   Група да поддържа ли нормалната си музика или да се промени? Icon_minitimeПон Юли 26, 2010 2:47 pm

Това е много интересен въпрос.Аз както всички знаят съм огромен фен на Godsmack и много хора не харесват албума IV и аз съм един от тях.До преди известно време не осъзнавах защо но просто знаех че нещо му липсва.И тогава един приятел (Симбата) ми отвори очите като му разказах как Бени (пак моя приятелка) направо мрази албума St. Anger на Metallica и той ми каза това "От гледна точка Металика албума не струва от гледна точка метъл е много як".И тогава разбрах че IV не ми харесва защото има прекалено блусарско и прекалено различно чуство от това което прави Godsmack.Албума е много хубав всяка песен ме кефи но не ми харесва колкото останалите албуми на групата защото в този албум Godsmack не са Godsmack.Най-добрия пример е песента Shine Down.Тя има блусарко чуство и много ми харесва от страна метъл музика или даже по-скоро хард рок музика но не като това което Godsmack обикновенно правят.Та вие какво мислите?По-добър ли е албума когато се придържа към стила на групата която го прави или когато е поета друга посока?И да знам че това много зависи и от самата група но все пак...
Върнете се в началото Go down
*OneX*
Ruler of the world!
Ruler of the world!
*OneX*


Female
Брой мнения : 12513
Age : 32
Location : Asgard
Job/hobbies : Demigod
Registration date : 06.11.2007

Група да поддържа ли нормалната си музика или да се промени? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Група да поддържа ли нормалната си музика или да се промени?   Група да поддържа ли нормалната си музика или да се промени? Icon_minitimeПон Юли 26, 2010 3:40 pm

Ами гледай сега ще ти дам два примера, които ще са и за и против.
Преди време бях зарибен фен по Good Charlotte. Даже в действителност този форум тръгна като такъв за тях. Музиката им в началото беше супер яка и нахъсваща, бяха си истински (илине чак толкова) пънк. Бяха луди и истински. След това излезе албумът им Good morning Revival, които всички твърдяха, че не е в техния стил. Аз също бях съгласна, но въпреки това ми харесваше. Наскоро излезе най-новият им албум и си го дръпнах да го чуя. И бях покъртена. Бях толкова разочарована, че нямах думи да го опиша. Това не са GC а някакви електронни попъри. И въобще не одобрявам тяхната промяна.

От друга страна вземми Three Days Grace и Bullet For My VAlentine например. Първите са се изместили от стила на първия си албум, но продължават да звучат също толкова яко и песните им стават все по-добри и по-добри, макар и различни. Е, винаги има някой, който не харесва работата, но .. Вторите пък пред последният им албум беше оплюяван и спряган като не в техен стил, но последният беше приет толкова добре, че компенсираше за предния. Но пък аз и двата си харесвам хаха.

Та идеята е зависи в каква посока е развитието. Вианги има такова, ако седят на едно и също започват да стават еднакви. Знаете ... има доста групи, които почти всичките им песни звучат по един и същи начин. Номера в цялата работа е да тръгнеш в правилната посока.

Върнете се в началото Go down
http://ahatfullofsky.blogspot.com/
Concrete Angel
Just another star
Just another star
Concrete Angel


Female
Брой мнения : 5001
Age : 29
Registration date : 13.01.2008

Група да поддържа ли нормалната си музика или да се промени? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Група да поддържа ли нормалната си музика или да се промени?   Група да поддържа ли нормалната си музика или да се промени? Icon_minitimeПон Юли 26, 2010 4:17 pm

предпочитам една група да се развива, но наистина както каза деси да се развива в правилната посока. и ако ще променя стила си, да не е драстично
значи аз наистина не разбирам защо хората не харесват 'st. anger' на металика, а харесват бозите - black album, load, reload? тва за мен си остава загадка, тъй като сейнт ейнгър е толкова близо до корените на металика, колкото лоуд и рилоуд то истинската повръщня.
от тия два албума вскичко е правено на сила, или поне така звучи. вярно гласа на джеймс е страхотен, ама не си заслужава да дам пари само заради гласа му, след като с това вървят и ужасните текстове и музика. ако съберем всички що-годе добри песни от двата албума, ще направим един албум, ама поне по-стойностен.
а сейнт ейнгър е чисто музика от душата. джеймс излива абсолютно всичко на белия лист, което е преживял. няма как излизането от рехабилитацията да не му е повлияло.
още една промяна - in flames. много хора не харесват новото звучене на ин флеймс, щото "не било като предишното им". ми, duuuh, една нормална успешна банда винаги се развива. били звучели като ранна метълкор банда ... да, ама друг път. да отидат да чуят as i lay dying, bleeding through и тем подобни, след това да се върнат на флеймс и да видим дали още ще им звучат като бозав метълкор. колкото и да изменят стила си, той винаги остава мелодичен дет метъл. имало много чисти хармонии, много чисти вокали, много чисти китари .. еми за тва е МЕЛОДИЧЕН дет метъл.
та според мен една група трябва да се променя, но до няква определена степен. щото промените дето металика правят от '91 до '99 хич не са ми на сърце. поне сега се връщат към трашчето хаха
ако тъпчеха на едно място, щяха да са скучни.
мога да визирам слейър, ама няма хаха
Върнете се в началото Go down
http://thepowerosbeyondme.blogspot.com/
Z1Pp3R4
Loser
Loser



Брой мнения : 23
Age : 29
Registration date : 25.07.2010

Група да поддържа ли нормалната си музика или да се промени? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Група да поддържа ли нормалната си музика или да се промени?   Група да поддържа ли нормалната си музика или да се промени? Icon_minitimeПон Юли 26, 2010 6:23 pm

Напълно съм съгласен с вас.Просто сега албума The Oracle е различен но не прекалено много.Има си екстравагнатните Love hate sex pain и What if? или пък Devils Swing която не знам какъв и е стила на пеене но като музика си е Godsmack но IV е прекалено голям завой.
Върнете се в началото Go down
cveti1006
Enjoying the silence
Enjoying the silence
cveti1006


Female
Брой мнения : 58
Age : 26
Location : Sofia
Registration date : 14.02.2012

Група да поддържа ли нормалната си музика или да се промени? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Група да поддържа ли нормалната си музика или да се промени?   Група да поддържа ли нормалната си музика или да се промени? Icon_minitimeСря Мар 07, 2012 6:20 pm

Concrete Angel написа:
та според мен една група трябва да се променя, но до няква определена степен. щото промените дето металика правят от '91 до '99 хич не са ми на сърце. поне сега се връщат към трашчето хаха
Еми то беше време да се осъзнаят че повечето фенове обичат старата Металика.
Да не останете с погрешно впечатление о-б-ж-а-в-а-м Металика. Но мисля че се сещате за коя Металика говоря.

Иначе аз предпочитам да не се променя много, много. Е нормално е да има леки промени.
Ама лекички. ^^
Щото и аз се кефя като има драстични промени към добро ама то "към добро" е доста относително и рядко всички са на едно мнение.
А го има и оня момент в който разбираш че любимата ти група има нов албум. Изграждаш си очаквания, чакаш го, чакаш го, вълнуваш се.....
И после като се разочароваш е много гадно..
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Група да поддържа ли нормалната си музика или да се промени? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Група да поддържа ли нормалната си музика или да се промени?   Група да поддържа ли нормалната си музика или да се промени? Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Група да поддържа ли нормалната си музика или да се промени?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Групата/Изъплнителя,който/която ви промени?Как?
» Група ''Клас''
» Кога се чуствате измамени от група?
» Българска музика
» Списания за музика

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
ROCK my world! :: Музика :: Mузика?!-
Идете на: