ROCK my world!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ROCK my world!

Гюнтер
 
ИндексPortalТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 AC/DC

Go down 
+3
Black Sphere
Gonrah
Drained
7 posters
АвторСъобщение
Drained
Ruler of the world!
Ruler of the world!



Female
Брой мнения : 3600
Registration date : 06.11.2007

AC/DC Empty
ПисанеЗаглавие: AC/DC   AC/DC Icon_minitimeПон Май 30, 2011 5:40 pm

AC/DC Ac-dc-highway-to-hell-300x293


"Ей Си/Ди Си" е рок група от Сидни, Австралия.

Групата e основана от двамата братя Малкълм и Ангъс Йънг, след като семейството им емигрира в Австралия в началото на 60-те години на миналия век. За около седмица те събират хора, които да свирят в новосъздадената рок група, намират вокал на име Дейв Евънс и започват да свирят в квартала на братята в Сидни. Първата им сценична изява става в навечерието на новата 1974 година в клуб „Чоквърс“. През юни 1974 групата записва първите си песни — „Can I Sit Next To you Girl“ и „Rockin' In The Parlour“, когато двамата Йънг се обръщат към по-големия си брат Джордж Йънг с молба да продуцира песните заедно с Хари Ванда. Двете песни излизат през юли, бързо стават хит в клубовете на Австралия и AC/DC тръгнали на първото си турне, като обикалят клубовете в цялата страна. През септември 1974 г. Бон Скот става техен вокал на мястото на Дейв Евънс. Скоро след това рок, групата записва първия си студиен албум High Voltage, който излиза в Австралия през февуари 1975 г. и им носи голям успех.

Малкълм и Ангъс привличат все още неопитния барабанист Фил Ръд и басиста Марк Евънс и записват втория си албум T.N.T., който излиза през февуари 1976 г. и носи още по-голяма слава на групата в Австралия. Докато групата работи върху третия си албум, мениджърът им Мишел Браунинг отива до Лондон, за да потърси музикална компания, която да издава албумите на AC/DC извън Австралия. След дълго търсене сключва договор с американската компания „Атлантик“. Те издават европейски албум на AC/DC, като смесват австралийските албуми „High Voltage“ и „T.N.T.“. Третият албум на рок групата „Dirty Deeds Done Dirt Cheap“ излиза на пазара по едно и също време в Австралия и в Европа. След издаването на четвъртия си албум „Let there be Rock“ AC/DC тръгват на европейско турне като поддържаща група на „Black Sabbath“, но турнето не продължава дълго за AC/DC.

През лятото на 1978 AC/DC правят първото си пътуване до Америка, където свирят по клубовете. Откриват фестивала „REO Speedwagon“. След това се връщат в Европа, за да рекламират свое собствено турне и се връщат отново в САЩ като подгряваща група на „KISS“ и „Rush“. През 1978 г. групата отново записва своя следващ студиен албум — „Powerage“, който излиза в края на април същата година. След него популярността на AC/DC в Англия силно нараства и групата решава да направи турне в Европа, преди да се върне отново в САЩ, където да отвори мюзик феста за групи като „Aerosmith“, „UFO“, „Journey“, „Rainbow“ и „Alice Cooper“.

След излизането на лайв албума „If You Want Blood You've Got It“ AC/DC изместват „KISS“ от лидерската позиция в музикалните класации във Великобритания. Но следващият албум на хард рок бандата прави AC/DC световноизвестна група. Това е „Highway to Hell“, записан в „Roundhouse Studios“. Албумът излиза през юли 1979 и се продава добре. След това AC/DC потеглят за Северна Америка като подгряваща група на турнетата на групи като „Cheap Trick“, „UFO“ и „Ted Nugent“. Участват като подгряваща група и в европейското турне на „Judas Priest“. На това турне правят собствен концерт в Париж, който е заснет и след това издаден под името „Let There Be Rock Video“.

На 19 февуари 1980 г. Бон Скот умира от алкохолно натравяне. След прослушване останалите членове избират за нов вокалист на AC/DC бившия вокалист на група Geordie — Брайън Джонсън.

През април групата отпътува за Бахамските острови с техния нов вокал и продуцента „Глупака“ Лейндж („Mutt“ Lange), за да запише новия си албум „Back in Black“. През май албумът бил вече записан и групата си отделя малко време за почивка. Членовете ѝ се събират на 1 юли за концерта в Белгия. Публиката одобрява новия вокал Брайън Джонсън и го приема като част от AC/DC. Групата издава албума си през юли 1980.

Голямата популярност на AC/DC в САЩ е причина „Атлантик“ да издаде „Dirty Deeds Done Dirt Cheap“ и в САЩ. След световното си турне рок групата подготвя следващия си студиен албум. Той е готов през 1981, казва се „For Those About to Rock (We Salute You)“ и донеся на AC/DC още по-голяма световна слава. През 1982 г. групата прави световно турне, на което представя новия албум. Минават почти 2 години преди групата да издаде следващия си албум. По време на записите за новия албум барабанистът Фил Ръд напуска групата поради проблеми с алкохола. На негово място идва Саймън Райт.

Този път албумът не се продуцира от Лейндж, а от членовете на групата. „Flick Of The Switch“ тръгва по музикалните магазини през август 1983.

Следващите няколко албума на AC/DC се продават добре, но нито един от тях не се превръща в хит. Песента „Who Made Who“ от едноименния албум е включена в саундтрака към филма на Стивън Кинг „Maximum Overdrive“.

Албумът от 1988 г. „Blow Up Your Video“ се превръща в голям хит в някоко държави, но чак след като групата тръгва на турне, за да го представи, албумът става един от най-продаваните на AC/DC.

Почти 10 години след излизането на „Back in Black“ AC/DC се завръщат на върха на световните музикални класации с албума „Razors Edge“, като продуцент е Брус Файърбрайън (Bruce Fairbairn), а барабанистът Саймън Урайт е сменен от Крис Слайд. След голямото световно турне на албума AC/DC издават албум с песни, изпълнени на живо по време на турнето. Песента „Big Gun“ е включена в саундтрака към филма „Последният екшън герой“.

Продуцент на следващия албум е Рик Рубин (Rick Rubin). „Ballbreaker“ излиза на 26 септември 1995 г. Песента „Hard as a Rock“ веднага става хит. Минават две години преди AC/DC да издадат нов албум през 1997 — „Bonfire“, който събира на едно място всички изпълнения на Бон Скот (било те студийни или на живо).

През 2000 г. излиза албум с нови песни, който носи името „Stiff Upper Lip“. Албумът се продава изключително добре и година след издаването му става платинен. Успехът е последван от успешно турне. През 2001 издали домашно DVD на концерт от турнето „Stiff Upper Lip“, изнесен в Мюнхен, Германия.

На 18 октомври 2008 година излезе новият им албум "Black Ice".

На 14 май 2010 година AC/DC идват за първи път в България като част от турнето "Black Ice"
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




AC/DC Empty
ПисанеЗаглавие: Re: AC/DC   AC/DC Icon_minitimeПон Юни 06, 2011 6:40 pm

Много ги харесвам, свежи са, зареждат.. една от изключително малкото 'класически' групи, които слушам.

А някой знае ли от къде да сваля новото ДВД от 10ти май.. всъщност мисля, че утре го пускат, ама не съм сигурна хаха
Върнете се в началото Go down
Gonrah
Loser
Loser
Gonrah


Брой мнения : 7
Age : 29
Registration date : 10.06.2011

AC/DC Empty
ПисанеЗаглавие: Re: AC/DC   AC/DC Icon_minitimeПет Юли 01, 2011 2:07 pm

По принцип не харесвам стари групи, които се осланят на някогашната си слава, но AC-DC са едно от малкото изключения. Много харесвам Thunderstruck, Higway to Hell и Back in Black. Те са титани в рок музиката и винаги ще има тълпи, желаещи да присъстват на концертите им.
Върнете се в началото Go down
Black Sphere
Enjoying the silence
Enjoying the silence
Black Sphere


Female
Брой мнения : 72
Age : 26
Location : Gabrovo
Job/hobbies : music, photography
Registration date : 08.07.2011

AC/DC Empty
ПисанеЗаглавие: Re: AC/DC   AC/DC Icon_minitimeНед Юли 10, 2011 8:50 am

Не съм от най-най-запалените фенове, но ги харесвам. Любимата ми песни са Rock'n Roll Train и Highway to Hell. Тъй като брат ми е почитател на класическия рок и открих в неговия компютър някой песни, много отдавна и ми харесаха. Може би това е една от първите рок групи, които някога съм чувала.
Дори открих някакъв запис като малка, може би на 5, където нещо се мяткам на една песен. (ако успея ще го кача, ще се смеете 3 дена).
Върнете се в началото Go down
Tearstained
Waking the demon
Waking the demon
Tearstained


Female
Брой мнения : 821
Age : 30
Registration date : 13.01.2008

AC/DC Empty
ПисанеЗаглавие: Re: AC/DC   AC/DC Icon_minitimeПет Сеп 02, 2011 1:14 am

Миене на прозорци на фона на Bak in Black - безценно. Пръскане с маркуч на двора, на фона на която и да е тяхна песен - също. :Р
Върнете се в началото Go down
Concrete Angel
Just another star
Just another star
Concrete Angel


Female
Брой мнения : 5001
Age : 29
Registration date : 13.01.2008

AC/DC Empty
ПисанеЗаглавие: Re: AC/DC   AC/DC Icon_minitimeВто Сеп 20, 2011 12:57 pm

много не ги харесвам
гласа на вокалиста звучи все едно го колят и изтезават
and i really don't understand the fuss everyone is making over angus young .. ?

о не, чакай, мога да понеса една тяхна песен, даже я харесвам
Върнете се в началото Go down
http://thepowerosbeyondme.blogspot.com/
Drained
Ruler of the world!
Ruler of the world!



Female
Брой мнения : 3600
Registration date : 06.11.2007

AC/DC Empty
ПисанеЗаглавие: Re: AC/DC   AC/DC Icon_minitimeВто Сеп 20, 2011 4:29 pm

Gonrah написа:
По принцип не харесвам стари групи, които се осланят на някогашната си слава, но AC-DC са едно от малкото изключения. Много харесвам Thunderstruck, Higway to Hell и Back in Black. Те са титани в рок музиката и винаги ще има тълпи, желаещи да присъстват на концертите им.

Не съм няква на ЕйСиДиСи, но не мога да се съглася с тебе... харесвам доста групи от старата генерация.
И такива групи като тях, никога, ама НИКОГА няма да се ''осланят на някогашната си слава'', защоти те си я имат още и ще си я имат завинаги.
И наистина...повярвай, нямам нищо против в момента активните групи, вярно, не ги слушам повечето, но добрите не мога да ги отрека. Но наистина смятам, че след
20 години пак ше се слушат ЕйСиДиСи... дано тогава да сме живи и ще видиш, че нещата ще стоят по този начин.
В момента не се правят песни, които наистина да имат силата да бъдат евъргрийни.
Върнете се в началото Go down
Perfection.
Living in the shadows
Living in the shadows
Perfection.


Female
Брой мнения : 114
Age : 29
Location : The invisible strawberry field.
Job/hobbies : Biting people.
Registration date : 10.01.2010

AC/DC Empty
ПисанеЗаглавие: Re: AC/DC   AC/DC Icon_minitimeЧет Яну 26, 2012 5:56 pm

Ох..бях им на концерта (Black Ice World Tour - 14.05.2010 Sofia, Bulgaria) и ви казвам - разцепих се на макс :д
Това беше нещо уникално просто, след концерта нямах глас името да си кажа даже.
Изобщо не съжалявам, че отидох - заслужаваше си. През целия път, през който пътувахме към стадиона, в колата се пееха
техни песни, аз ходех с 3 момичета тогава. Имаше толкова хора, че едвам влезнахме ;D Толкова бира се изпи..




И естествено 'химна' им:
Върнете се в началото Go down
kameliaa
Loser
Loser
kameliaa


Female
Брой мнения : 17
Age : 30
Location : Bulgaria
Registration date : 30.10.2012

AC/DC Empty
ПисанеЗаглавие: :)   AC/DC Icon_minitimeВто Окт 30, 2012 11:39 am

Както каза един приятел от силистренското радио, звезди не са нашите смешници в България, звездите са си на небето. Звезди са .. (почна да изброява, а аз си позволих да добавя AC DC :) ) Яд ме е че не започнах първо от тях като се насочих към рок музиката, в последствие ме поканиха на коцерта (на който не отидох) и чак след това се сетих да им изтегля цялата дискография, която освен супер голям кеф ми донесе и лека депресия, че съм имала шанс да ги чуя на живо :/
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





AC/DC Empty
ПисанеЗаглавие: Re: AC/DC   AC/DC Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
AC/DC
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
ROCK my world! :: Музика :: Classic Rock-
Идете на: