ROCK my world!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ROCK my world!

Гюнтер
 
ИндексPortalТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Scorpions

Go down 
5 posters
АвторСъобщение
Drained
Ruler of the world!
Ruler of the world!



Female
Брой мнения : 3600
Registration date : 06.11.2007

Scorpions Empty
ПисанеЗаглавие: Scorpions   Scorpions Icon_minitimeПон Май 30, 2011 5:53 pm

Scorpions Scorpions+-+Still+Loving+You+aa


Скорпиънс, на български известна също така като Скорпионс е немска рок група една от най-дълго съществуващите и една от най-известните рок групи в света. Създадена е през 1965 година в град Хановер, Западна Германия от Рудолф Шенкер.Най-успешният ѝ състав се състои от Рудолф Шенкер (ритъм китари 1965 - досега), Клаус Майне (вокали 1970 - досега), Матиас Ябс (основни китари 1978 - досега), Францис Буххолц (бас 1973 - 1992) и Херман Раребел (барабани 1977 - 1995) в периода 1978 г. - 1991 г. Групата добива най-голяма популярност през 1980-те и 1990-те с албумите Blackout (1982), Love at First Sting (1984), World Wide Live (1985), Savage Amusement (1988) и Crazy World (1990), с класическите песни в тях „No One Like You“, „Blackout“, „Rock You Like a Hurricane“, „Big City Nights“, „Still Loving You“, „Rhythm of Love“, „Wind of Change“ и „Send Me an Angel“. В ранните години на групата до 1978 г., стилът на Скорпиънс може да се определи, като хард рок силно примесен с краутрок, а в отделни моменти по това време, когато китаристът Улрих Рот е част от състава, музиката им се характеризира и като неокласически метъл. След повторното напускане от страна на Михаел Шенкер през 1979 година и идването на Матиас Ябс значително променят звученето си към мелодичен хеви метъл, въпреки това в техния репертоар влизат и лирични мощни рок балади.Популярността им започва да намалява в средата на 1990-те, когато започват да експериментират с нови музикални стилове и смесват рока с класическа и акустична музика, преди да си върнат стила с издаването на студийният албум Unbreakable през 2004 година.

От 1972 година досега Скорпиънс издават 22 албума (17 студийни, 3 концертни, 1 с Берлинския филхармоничен оркестър и 1 акустичен), както и 25 компилации, 54 сингли от албумите заедно с нови песни и 12 записа на концерти във видео вариант продадени в над 100 милиона копия, което ги прави една от най-продаваните музикални групи. Тяхната песен „Wind of Change“ е един от най-продаваните сингли в световен мащаб с общо над 14 милиона бройки, а в Германия това е най-продаваният сингъл с 6 милиона копия. Концертният им албум World Wide Live е третият най-продаван албум в света записан на живо със 7 милиона бройки.Албумите, синглите, видео изданията и компилациите им достигат 200 пъти сребърен, златен, платинен, мулти платинен и диамантен статус в различни страни по света.Скорпиънс издават общо 5 албума и 2 сингъла, които достигат до номер едно, и 13 албума, 5 компилации и 8 сингъла, които достигат първите 10 места в класациите на различни държави.

Групата е класирана на 26-то място сред най-великите метал групи, а телевизионният канал ВиЕйчУан ги поставя на 46-то място в своята класация на 100-те най-добри хард-рок групи. Песента им „Rock You Like a Hurricane“ е класирана на 18-то място в класацията на ВиЕйчУан за 100-те най-добри хард рок песни, а „Still Loving You“ на 22-ро място сред най-великите балади.

Изнесли са повече от 5000 концерта за последните 45 години в над 80 държави.Сред престижните отличия, които притежават са покана за посещение на Кремъл от Михаил Горбачов, три пъти Световни музикални награди, две награди Ехо, звезда на Рок стената в Холивуд и мъже на годината. Те са удостоени с общо 8 награди за цялостен принос в различни категории.

На 24 януари 2010 година Скорпиънс официално обявяват, че издават последният си студиен албум озаглавен Sting in the Tail, и след последвалото турне Get Your Sting and Blackout World Tour, което се предвижда да приключи около 2012 - 2013 година, ще прекратят съществуването си и ще сложат край на своята дългогодишна музикална кариера.
Върнете се в началото Go down
Char
Rebel
Rebel
Char


Брой мнения : 394
Age : 31
Job/hobbies : да крада време
Registration date : 29.05.2011

Scorpions Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Scorpions   Scorpions Icon_minitimeПон Май 30, 2011 8:17 pm

Скорпионите са ми детска носталгия
и може би бащино наследство :д
пък и, кхм....зодията ми..как да пренебрегна.

И им бях на кон-цер-тааа
така че поздрав за всички, които бяха и знаят за що иде реч



Happy birthday....кой? :Д
И Котак беше див- съблече се по тениска сред дъжда и сто часа соло :Д

Както и да е, Daddy`s girl винаги ще ми е една от любимите песни, защото е и една от първите, които чух. Е, след Холидей. Скорпиони, спечелихте някаква част от мен^^^
Върнете се в началото Go down
Drained
Ruler of the world!
Ruler of the world!



Female
Брой мнения : 3600
Registration date : 06.11.2007

Scorpions Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Scorpions   Scorpions Icon_minitimeНед Юни 05, 2011 6:26 pm

Богове са...има ли спор? Недостижими музиканти...
ама определено винаги съм смятала, че музиката им е депресарска...''венорежеща'' аахахха...вчера в колата навръщене от село ги слушахме...направо ме депресира за 10 миинути слушане, а сега тази вечер съм в някво такова смръдливо настроение и ... си ги пуснах и се убедих - става по-зле хаха ама то в това им е силата...
Върнете се в началото Go down
Char
Rebel
Rebel
Char


Брой мнения : 394
Age : 31
Job/hobbies : да крада време
Registration date : 29.05.2011

Scorpions Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Scorpions   Scorpions Icon_minitimeНед Юни 05, 2011 6:33 pm

Ахахаха, Ро, нали знаеш че това 90 процента от хората го казват за Нирвана :р
просто за пръв път го чувам за Скорпиънс. Мен ме потапят в лека меланхолия, нищо повече, ама това е и защото вече не ми въздействат по същия начин
Върнете се в началото Go down
Drained
Ruler of the world!
Ruler of the world!



Female
Брой мнения : 3600
Registration date : 06.11.2007

Scorpions Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Scorpions   Scorpions Icon_minitimeНед Юни 05, 2011 6:56 pm

що ти като чуеш the smoke is going down примерно...весело ли ти става? хаха:D илиииии... lonely nights...send me an angel
Върнете се в началото Go down
Char
Rebel
Rebel
Char


Брой мнения : 394
Age : 31
Job/hobbies : да крада време
Registration date : 29.05.2011

Scorpions Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Scorpions   Scorpions Icon_minitimeНед Юни 05, 2011 7:12 pm

Send me an angel хич не ме депресира, а другите две в съвсеем умерена степен. Една от песните, които ме депресират най-много е Holiday, което е съвсем нелогично, защото за повечето е даже cheer up-ваща,но е тъй.
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Scorpions Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Scorpions   Scorpions Icon_minitimeНед Юни 05, 2011 7:17 pm

Мен Scorpions не могат да ме депресират о.О дори и депресиращите песни, не се получава...сигурно за това не ги слушам хаха
Върнете се в началото Go down
Drained
Ruler of the world!
Ruler of the world!



Female
Брой мнения : 3600
Registration date : 06.11.2007

Scorpions Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Scorpions   Scorpions Icon_minitimeНед Юни 05, 2011 7:18 pm

оф кво ли ви говора, вие дори не сте зодия риби по дяволите... хаха хаха
Върнете се в началото Go down
Гост
Гост




Scorpions Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Scorpions   Scorpions Icon_minitimeНед Юни 05, 2011 7:21 pm

..каза рибата, която не може да плува хаха
Върнете се в началото Go down
Char
Rebel
Rebel
Char


Брой мнения : 394
Age : 31
Job/hobbies : да крада време
Registration date : 29.05.2011

Scorpions Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Scorpions   Scorpions Icon_minitimeНед Юни 05, 2011 7:24 pm

Мене нищо депресиращо не може да ме депресира...добре де, изсилвам се, но принципно имам средно ниво на Депресия в кръвта си, което елиминира ефекта на другите вредни, въздействащи депресивно върху психиката материи. :Д
Сега, не знам дали е заради зодията, тя просто е яка.
Върнете се в началото Go down
make it real
Loser
Loser
make it real


Брой мнения : 2
Age : 33
Registration date : 08.08.2011

Scorpions Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Scorpions   Scorpions Icon_minitimeПон Авг 08, 2011 12:26 pm

Велики са! Една от двете ми любими групи. а така! А в София през октомври беше върховно изживяване Scorpions 696739
Върнете се в началото Go down
Frankie Roll
Loser
Loser
Frankie Roll


Брой мнения : 5
Age : 31
Registration date : 21.09.2011

Scorpions Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Scorpions   Scorpions Icon_minitimeСря Сеп 21, 2011 8:39 pm

Красива банда. Красиви/легендарни/незабравими песни. Банда с изключително голям потенциал на живо!

Малко са групите, които могат да се сравняват със Скорпионите и малцина са тези, които не ги харесват по незнайно глупави причини.
Върнете се в началото Go down
kameliaa
Loser
Loser
kameliaa


Female
Брой мнения : 17
Age : 30
Location : Bulgaria
Registration date : 30.10.2012

Scorpions Empty
ПисанеЗаглавие: :)   Scorpions Icon_minitimeВто Окт 30, 2012 11:43 am

Страхотни са, израстнах с тях доволно доволно
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Scorpions Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Scorpions   Scorpions Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Scorpions
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
ROCK my world! :: Музика :: Classic Rock-
Идете на: