ROCK my world!

Гюнтер

ИндексPortalCalendarВъпроси/ОтговориТърсенеРегистрирайте сеПотребителиПотребителски групиВход

Share | 

KoЯn

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
Drained
Ruler of the world!
Ruler of the world!

Female
Брой мнения : 3596
Registration date : 06.11.2007

ПисанеЗаглавие: KoЯn   Вто Май 31, 2011 6:41 pm

Корн (на английски: Korn, често изписвана KOЯN) е американска музикална група, свиреща Алтернатив метъл. Основана е в Бейкърсфийлд, Калифорния. Формирана е първоначално под името LAPD (Love And Peace Dude, на български: Любов и мир, пич или Los Angeles Police Department, на български: Полицейско управление на Лос Анджелис), като тази група се състои от всичките пет днешни музиканта с изключение на вокалиста Джонатан Дейвис. По-късно сменят името си на Creep. Когато Дейвис се присъединява към групата през 1993, името на група се променя на Корн. Дебютният им албум е „Korn“, излязъл през октомври 1994.

Музиката на Корн е началото на така-наречения неометъл или нюметъл през 90-те и началото на 21 век. Те извършват музикална революция и въвеждат свиренето на 7-струнни китари, което не е било използвано от никоя друга група до тогава. Помогнали са на групи като Limp Bizkit и Deftones да станат известни.

Уникалното звучене на гласа на Дейвис, песните характерни със злоба, мрачни, налудничави и нямащи смисъл от пръв поглед текстове вдъхновени отчасти от насилието, което е било упражнявано върху него в детството му. Музиката, която Корн свирят, е смесица от ритъм елементи от студен гангстерски хип-хоп, шотландска гайда и уникалния глас на Джонатан Дейвис в комбинация с ниски режещи звуци от 7-струнните китари на Браян Уелч и Мънки, както и на прекрасните умения на Брайън като бек-вокалист Всичко това издига Корн на върха и те получават прякора — „Учителите-Корн“. Имат много съвместни изпълнения с рапърите Nas, Ice Cube, Vanilla Ice, също така със Sepultura, Limp Bizkit и Slipknot. През 2004 Корн издава сборен албум с най-големите си хитове, в който са включени два кавъра като сингъли. Първият сингъл е кавърверсия на хита на Cameo от 80-те „Word Up“. Другият е кавър на трите части на „Another Brick in the Wall“ на Pink Floyd.

Договорът на групата със Sony Records е вече изтекъл и Корн планират сами да продуцират своите албуми. През септември 2005 излиза албумът See You On The Other Side. Първоначално албумът трябва да излезе със заглавието Souvenir Of Sadness, съкратено S.O.S. Впоследствие името е сменено на See You On The Other Side, съкращението остава в сила.

Китаристът и беквокалист Брайън Уелч — Хед напуска групата на 24 февруари 2005, като изтъква религиозни и морални мотиви за своето решение. Уелч става доста религиозен, като дори се покръства в река Йордан. Корн посетиха България на 08.09.2005 г, като концерта се състоя в зала Фестивална пред около 9 000 души. През 2007 година, Корн издават и своя последен за сега албум, който е без заглавие. Пилотното парче от албума се казва „Evolution“.

Албуми

„Korn“, 1994 #72 US
„Life Is Peachy“, 1996 #3 US, #32 UK
„Follow the Leader“, 1998 #1 US, #5 UK
„Issues“, 1999 #1 US, #37 UK
„Untouchables“, 2002 #2 US, #4 UK
„Take a Look in the Mirror“, 2003 #9 US, #53 UK
„See You On The Other Side“, 2005
„Untitled-Evolution“, 2007
„KoRn III remember who you are",2010
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя
To4ka
Rebel
Rebel

Female
Брой мнения : 388
Job/hobbies : музика
Registration date : 05.07.2011

ПисанеЗаглавие: Re: KoЯn   Чет Юли 07, 2011 2:24 pm

The Dead Clown ме беше запалил по тях преди около месец. От тогава не можах да спра да ги слушам и направо паднах от смях като прочетох текста на A.D.I.D.A.S. за първи път хаха

Това изпълнение с Ейми много ми хареса, макар че не ми звучи чак толкова откачено като другите им песни хаха
The Dead Clown
Predictable
Predictable

Male
Брой мнения : 158
Job/hobbies : музика, фентъзи

ПисанеЗаглавие: Re: KoЯn   Чет Юли 07, 2011 6:40 pm

Ти търсеше група, по която да се зарибиш, аз помогнах хаха
Иначе са си доста добри, пълни откачалки (това най-много ми харесва в тях хаха)
Drained
Ruler of the world!
Ruler of the world!

Female
Брой мнения : 3596
Registration date : 06.11.2007

ПисанеЗаглавие: Re: KoЯn   Вто Юли 12, 2011 4:34 pm

Или както се казва в нашия град...а ти слушал ли си КОЯН???? хаха хаха
The Dead Clown
Predictable
Predictable

Male
Брой мнения : 158
Job/hobbies : музика, фентъзи

ПисанеЗаглавие: Re: KoЯn   Вто Юли 12, 2011 4:43 pm

хаха И на мен често са ми го задавали този въпрос хаха
Yassen
Loser
Loser

Male
Брой мнения : 39
Registration date : 30.05.2011

ПисанеЗаглавие: Re: KoЯn   Нед Юли 17, 2011 10:27 am

Не знам дали едното е взаимно свързано с другото, но след като Head напусна бандата, Korn са жалост доста взеха да издишат. В един момент се изгуби почти всичко, с което привличаха интересът и вниманието в продължение на 10на години. И след 6 много добри албума, нивото им доста спадна.
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: KoЯn   

KoЯn
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1