ROCK my world!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ROCK my world!

Гюнтер
 
ИндексPortalТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Библиотеката

Go down 
5 posters
АвторСъобщение
Разказвач
Ruler of the world!
Ruler of the world!



Брой мнения : 109
Registration date : 14.06.2008

Библиотеката Empty
ПисанеЗаглавие: Библиотеката   Библиотеката Icon_minitimeПон Юни 16, 2008 5:42 pm

Библиотеката Scroll_Shop_by_joy_ang

В библиотеката можете да намерите всичко за което търсите. Всичко е на свитъци, и в различни категории от готварство до .. забранената секция, до която имат достъп много малко представителя на различни раси. Библиотекарят Маглър е на средна възраст с бяла коса и обича приказките, но не се опитвайте да го ядосате, защото в действителност той е демон. Можете да пострадате.
Върнете се в началото Go down
Larisa
Loser
Loser
Larisa


Female
Брой мнения : 31
Registration date : 17.06.2008

Библиотеката Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Библиотеката   Библиотеката Icon_minitimeСря Юни 18, 2008 11:23 am

Лариса беше тръгнала за магазина на Бруно но видя,че библиотеката беше отворена и се сети че преди няколко дни търсеше старо магическо заклинание и реши че тук може да го намери. Тя влезе в библиотеката и я лъхна онази миризма на стари книги която се срещаше и в библиотеката на майка й. Тя се усмихна и продължи напред. Отиде при рафта с книгите за вещици, взе няколко от тях и се отправи към масите за четене. Но книгите бяха тежки и покрити с прах. Този прах подразни носа й, тя се закашля спъна се в дългата си рокля и падна на земята.А книгите бяха разпилени покрай нея.....Лариса надигна леко главата си и видя някаква фигура,която й подаваше ръка. "Благодаря" каза тя като хвана ръката и се изправи....
Върнете се в началото Go down
Балдеред
Loser
Loser
Балдеред


Брой мнения : 28
Registration date : 17.06.2008

Библиотеката Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Библиотеката   Библиотеката Icon_minitimeСря Юни 18, 2008 4:08 pm

Бледеред осъмна в библиотеката и нямаше и намерение да си тръгва скоро. Беше надвен пред поредната книга "Стари Скандинавски заклинания", която вече беше преполувил. Стана за малко да се разтъпче, когато видя Larisa как изпуска няколо книги. Подаде и ръка да стане и изрече няколко думи на латински, които веднага вдигнаха книгите от земята и ги сложиха на една от масите.
Върнете се в началото Go down
Larisa
Loser
Loser
Larisa


Female
Брой мнения : 31
Registration date : 17.06.2008

Библиотеката Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Библиотеката   Библиотеката Icon_minitimeЧет Юни 19, 2008 4:28 am

Лариса не можеше да повярвя на очите си. За пръв път от години насам някой се осмели да я погледне в очите и да й помогне. Тя седеше и гледаше Белдеред някак уплашена смутена изненадана..."ЪЪЪ извинявам се....аз преди..ммм...досега никой не искаше да разговаря с мен, всички ме отбягваха и...сега ми е малко странно че ми помагаш. О да благодаря ти още веднъж." Лариса го огледа от главата до петите и ясно разпозна че е магьосник, пък и нали вдигна книгите от земята с няколко думи. "Хмм - каза тя - ти си от магьосниците. Били ми казал името си,ако не ставам нахална?"- попита тя и го погледна право в очите.....
Върнете се в началото Go down
Балдеред
Loser
Loser
Балдеред


Брой мнения : 28
Registration date : 17.06.2008

Библиотеката Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Библиотеката   Библиотеката Icon_minitimeЧет Юни 19, 2008 2:44 pm

Белдеред се засмя на цялото обяснение, което Лариса му направи, само защото й е помогнал да се изправи.
- Балдеред.- каза той мрачно, отекчение прозираше в гласа му.
Белдеред знаеше имаето на Лариса, защото веднъж вече я беше срещал и случайно чу името й. Направи му впречтление нейната изолираност от другит, за това и го запомни.Той й помогна да стане най- накрая от земята:
- На един магьосник не му прелича да се въргаля по пода- каза със студен тон и се оттегли при своята маса, отново при книгата си.
Върнете се в началото Go down
Larisa
Loser
Loser
Larisa


Female
Брой мнения : 31
Registration date : 17.06.2008

Библиотеката Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Библиотеката   Библиотеката Icon_minitimeЧет Юни 19, 2008 5:25 pm

Лариса отново се почувства по онзи начин по който се чувстваше когато останалите я отбягваха и говореха зад гърба й. Но тя си каза че ще продължи напред без да им обръща внимание. Взе си книгите и отиде на най-отдалечената маса точно в ъгъла където никой не беше сядал от години. След малко извади някакви листове и започна да преписва заклинания за призоваване на духове. Тя беше толкова улисана че изобщо не чу стъпките които идваха зад нея и ставаха все по близки и по близки.....
Върнете се в началото Go down
Балдеред
Loser
Loser
Балдеред


Брой мнения : 28
Registration date : 17.06.2008

Библиотеката Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Библиотеката   Библиотеката Icon_minitimeЧет Юни 19, 2008 7:52 pm

Нещото, което се преближаваше към нея беше един от онези странни полу- чевеци, полу- топки, които Бладеред се беше научил да прави. Макар, че преличаха на отвратителни ходещи бъчви, влизаха в употреба на магьосника и сега един от тези "кегове", както ги наричаше той, се приближи към младото момиче и в ръцете си носеше една тънка, но много стара книга. Лариса се обърна и се стресна от вида на кега...
Върнете се в началото Go down
Larisa
Loser
Loser
Larisa


Female
Брой мнения : 31
Registration date : 17.06.2008

Библиотеката Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Библиотеката   Библиотеката Icon_minitimeПет Юни 20, 2008 5:55 am

Странното същество й подаде някаква книга със мнооого стари заклинания още от преди Лариса да бъде родена. Тя взе книгата и започна бавно да я разлиства. На всяка страница имаше изрисувани символи които никога не беше виждала... Нещото което и даде книгата тръгна на някъде и тя реши да го последва. Изведнъж то изчезна във въздуха а зад един рафт от книги се показа Белдеред с малка усмивка на лицето: "Надявам се да ти е харесала" каза той. Лариса го погледна, погледна и книгата и каза: "Никога досега не бях виждала такива символи,а заклинанията....са просто невероятни. Откъде знаеш за съществуването на тази книга? Аз от години търся древни заклинания и досега не бях намирала такива които са над 700 години..."
Върнете се в началото Go down
Балдеред
Loser
Loser
Балдеред


Брой мнения : 28
Registration date : 17.06.2008

Библиотеката Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Библиотеката   Библиотеката Icon_minitimeПет Юни 20, 2008 6:09 am

- Това е едно от предимствата да прекарваш повечето от времето си тук. Пък и кеговете са много добри търсачи. - Белдеред направи едно малко завъртане на пръста си и от най- най- най- горния ред, където нищо не се виждаше и всичко беше в тъмнина се показа една много голяма и дебела, книга, която падна в ръцете на магьосника.
- А защо ти е на теб да призоваваш духове? Не е ли твърде опасно... за малко момиче като теб?
Върнете се в началото Go down
Larisa
Loser
Loser
Larisa


Female
Брой мнения : 31
Registration date : 17.06.2008

Библиотеката Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Библиотеката   Библиотеката Icon_minitimeПет Юни 20, 2008 6:20 am

"Не съм малка...Даже съм и по-стара от теб но това не е от голямо значение в момента. Преди майка ми да умре ме учеше да призовавам духове и ставаше наистина опасно. Но от доста време не го бях правила и реших пак да опитам. Не знам какво ще стане, може нещо да се обърка ама пък какво толкова целия ми живот е сбъркан така че няма да ми направи особено впечатление.."
Върнете се в началото Go down
Балдеред
Loser
Loser
Балдеред


Брой мнения : 28
Registration date : 17.06.2008

Библиотеката Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Библиотеката   Библиотеката Icon_minitimeПет Юни 20, 2008 6:38 am

Белдеред се почуди на песимистичното изказване на Лариса, за него не беше подобаващо един магьосник да гледа с такова нехайство към живота си. Той повдигна вежда и каза с неговия муден и студен глас:
- Книгата, която ти дадох не е точно от онези, от които майка ти те е учила. В нея са записани най- опасните и стари заклинания и магически кръгове за призоваване на най- мощните духове. Тази книга е много опасна сама по себе си, ако попадне в неопитни ръце...
Върнете се в началото Go down
Larisa
Loser
Loser
Larisa


Female
Брой мнения : 31
Registration date : 17.06.2008

Библиотеката Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Библиотеката   Библиотеката Icon_minitimeПет Юни 20, 2008 6:53 am

"Добре, щом смяташ че няма да се справя можеш да ми покажеш как да действам" - предложи му тя. "Сигурна ли си че си готова за това?" - попита я Белдеред. Лариса го погледна в красивите очи и категорично отсече:"ДА!" Тогава той се усмихна и .....
Върнете се в началото Go down
Белмонт
Loser
Loser
Белмонт


Male
Брой мнения : 19
Registration date : 15.06.2008

Библиотеката Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Библиотеката   Библиотеката Icon_minitimeПет Юни 20, 2008 7:06 am

- Мога единствено да ти дам съвети, но всичко зависи от теб.- Белдеред беше довелен, може би трябваше да й каже че това не са просто от опасните магии, а от забранените. Но не, така щеше да е по - интересно... Той се й се усмихна, завъртя се и тръгна към изхода на библиотеката- Ела с мен тогава...
Върнете се в началото Go down
Larisa
Loser
Loser
Larisa


Female
Брой мнения : 31
Registration date : 17.06.2008

Библиотеката Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Библиотеката   Библиотеката Icon_minitimeПет Юни 20, 2008 7:19 am

Лариса побърза да си събере нещата които бяха оставени на нейната маса и с големи крачки го догони. "Къде отиваме?"-попита го тя. "Ще видиш." - отговори й Белдеред като се усмихна и забърза още повече напред. Момичето едвам го настигаше той вървеше наистина мноого бързо. След час пътуване те стигнаха до мястото където Белдеред щеше да й показва тези опасни магии. Лариса не можеше да стои на краката си и се свлече на земята като едвам дишаше....
Върнете се в началото Go down
Разказвач
Ruler of the world!
Ruler of the world!



Брой мнения : 109
Registration date : 14.06.2008

Библиотеката Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Библиотеката   Библиотеката Icon_minitimeПет Юни 20, 2008 8:05 am

Двамата магьосници бяха застанали пред една разпадаща се постройка, която се оказа къщата на Балдеред.
Върнете се в началото Go down
Балдеред
Loser
Loser
Балдеред


Брой мнения : 28
Registration date : 17.06.2008

Библиотеката Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Библиотеката   Библиотеката Icon_minitimeВто Юни 24, 2008 7:47 pm

Бладеред се появи в библиотеката като черната мъгла се разпростря около един от рафтовете с книги. Магьосника се материализира точно преде рафта, който му трябваше. Без да губи време той започна да търси, това което му трябваше. Кокалестият му пръст минаваше от книга на книга, докато не се спря на една определена. Балдеред взе книгата и се насочи към една от масите:
- Така, нека видим какви малки тайни крие невинната Лариса- той разлисти книгата и започне да чете. Търсеше точен абзац, за това я разлистваше докато не стигна до средата- ...... призоваване на Бога на Смъртта.... това е интересно- каза той и затвори книгата. Черната мъгла отново се появи и Балдаред тръгна да търси Лариса...
Върнете се в началото Go down
Insomnia
Loser
Loser
Insomnia


Female
Брой мнения : 5
Age : 29
Registration date : 07.07.2008

Библиотеката Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Библиотеката   Библиотеката Icon_minitimeВто Юли 08, 2008 7:36 am

Insomnia влезе тихо в библиотеката.Взе една книга,седна на една маса в единия ъгъл и започна да чете и записва интересни заклинания.Пишеше доста.На моменти си почиваше,защото я заболяваше ръката.Беше съвсем неопитна в магиите и затова изчезна в селото на магьосниците за да тренира...
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Библиотеката Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Библиотеката   Библиотеката Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Библиотеката
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
ROCK my world! :: RPG :: Финрод-
Идете на: