ROCK my world!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ROCK my world!

Гюнтер
 
ИндексPortalТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Къщата на Larisa

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
Larisa
Loser
Loser
Larisa


Female
Брой мнения : 31
Registration date : 17.06.2008

Къщата на Larisa Empty
ПисанеЗаглавие: Къщата на Larisa   Къщата на Larisa Icon_minitimeСря Юни 18, 2008 10:41 am

Къщата на Larisa Maison10
Къщата на Larisa. Тя е на края на селото, в непосредствена близост до гробището.
Върнете се в началото Go down
Larisa
Loser
Loser
Larisa


Female
Брой мнения : 31
Registration date : 17.06.2008

Къщата на Larisa Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къщата на Larisa   Къщата на Larisa Icon_minitimeСря Юни 25, 2008 3:30 pm

Белдеред обиколи цялото село и накрая остана само една къща...Той си каза: "Това трябва да е мястото където живее Лариса". Запъти се натам и почука на вратата, но тя сама се отвори. Той влезе в къщата. Вътре беше мрачно и цареше тишина. Всичко беше толкова старо... "Явно тази къща е била на някой друг преди Лариса да се нанесе" - си помисли магьосника. Той тръгна да обикаля стаите като в една от тях видя Лариса, която......
Върнете се в началото Go down
Балдеред
Loser
Loser
Балдеред


Брой мнения : 28
Registration date : 17.06.2008

Къщата на Larisa Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къщата на Larisa   Къщата на Larisa Icon_minitimeПон Юни 30, 2008 3:50 pm

седеше на пода със затоврени очи и рецитираше заклинание. Балдеред влезе тихо в стаята и се заслша в това, което мъмреше Лариса. Успя да улови само няколко откъслячни думи ".... и нека грешниците бъдат наказани......могъща сила засипе.......умрат в мъки...". Балдеред беше доста любопитен за какво й беше да призовава Бога на Смъртта. Облегна се на стената и я изчака да свърши, като се надяваше след това да разбере нещо.
Върнете се в началото Go down
Larisa
Loser
Loser
Larisa


Female
Брой мнения : 31
Registration date : 17.06.2008

Къщата на Larisa Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къщата на Larisa   Къщата на Larisa Icon_minitimeЧет Юли 03, 2008 5:00 pm

Лариса приключи със заклинанието.Сега тя се чувстваше по силна, бавно отвори очите си и се изправи. Погледът й се закова на Белдеред, който седеше и я гледаше някак странно. Магьосницата не го изпускаше от поглед: "Какво правиш тук?" - попита го тя. "Търсех те.." - отговори й Белдеред. "Че за какво ще съм ти аз? Благодарна съм ти че ме научи на доста неща, но не смятам че трябва да се бъркаш където не ти е работата". Белдеред я погледна учудено и каза.....
Върнете се в началото Go down
Балдеред
Loser
Loser
Балдеред


Брой мнения : 28
Registration date : 17.06.2008

Къщата на Larisa Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къщата на Larisa   Къщата на Larisa Icon_minitimeЧет Юли 03, 2008 8:05 pm

"Странен начин да говориш на човек, който може и да ти помогне. Все пак няма да е лесно да предизвикаш Бога на Смъртта. Не вярвам библиотекаря да ти се притече на помощ" БАлдеред кръстоса ръце пред гърдите си, без да се опитва да си проличава той беше много заинтеесуван от положението. "Пък и само аз знам, ако беше някой друг нямаше сега да си тук...."
Върнете се в началото Go down
Larisa
Loser
Loser
Larisa


Female
Брой мнения : 31
Registration date : 17.06.2008

Къщата на Larisa Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къщата на Larisa   Къщата на Larisa Icon_minitimeПон Юли 07, 2008 5:11 pm

"Да вярно е че ме научи на повечето неща но според мен...Добре ще ти го кажа по-просто: не искам да те забърквам в това. Учил си доста и мен научи но точно тук искам да бъда сама, колкото и странно да звучи." Белдеред тръгна да казва нещо но Лариса го спря преди да изрече и думичка : "Не се опитвай да ме разубедиш...Просто недей, няма да има никакъв смисъл." Магьосникът стоеше като вцепенен и не знаеше какво да каже...Лариса му се усмихна и каза: "Спокойно знам какво правя..."
Върнете се в началото Go down
Балдеред
Loser
Loser
Балдеред


Брой мнения : 28
Registration date : 17.06.2008

Къщата на Larisa Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къщата на Larisa   Къщата на Larisa Icon_minitimeСря Юли 09, 2008 11:24 am

Балдеред не успя да каже нищо, а и не можеше. Не рабираше защо Лариса държи толкова много да е сама, но се примири с това което каза.... за сега. Излезе без да каже нищо, някак си сърдит. Крачеше бързо и продължаваше да държи ръцете си пред гърдите. "Може и да не иска да бъда там, но все пак трябва да видя какво ще стане!"


ПС: чете се и се пише БАлдеред :)
Върнете се в началото Go down
Larisa
Loser
Loser
Larisa


Female
Брой мнения : 31
Registration date : 17.06.2008

Къщата на Larisa Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къщата на Larisa   Къщата на Larisa Icon_minitimeСря Юли 09, 2008 5:12 pm

Лариса си отдъхна и си помисли "Ами ако той разбере какво ще правя, ако започне да подозира нещо...Не няма да узнае, спокойно, успокой се" . Тя беше доста напрегната и реши че ще си почине...Излезе от къщата си и отиде да се разхожда. Нямаше посока просто скиташе, искаше й се най-накрая да се оттърве от това напрегнато ежедневие, но трябваше да почака още малко...Имаше време...Магьосницата беше толкова замислена и толкова съсредоточена че като вдигна погледа си от земята не знаеше къде е беше се изгубила..."Какво по дяволите...."- това бяха единствените думи които успя да изрече преди да се строполи на земята. Явно напрежението й идваше в повече пък и плюс това не беше хапвала нищо от дни..Тя остана просната на земята като безжизнен труп като едва се долавяше дъхът й....

ПС : Да забелязах но късно...Сори :/
Върнете се в началото Go down
Балдеред
Loser
Loser
Балдеред


Брой мнения : 28
Registration date : 17.06.2008

Къщата на Larisa Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къщата на Larisa   Къщата на Larisa Icon_minitimeСря Юли 09, 2008 8:34 pm

Балдеред никога до сега не беше следял никой, а и не предполагаше че някога ще го прави. Общо взето цялата сегашна обстановка беше нова за него откакто срещна Лариса в библиотеката. Вървеше и размишляваше как така изведнъж реши да й помага, да я учи и как така в момента я и следеше. През главата му минаваха различни и безбройни мисли, като например защо не създаде някой кегъл да я следи. Той със сигурност щеше да се справи по- добре от него и нямаше да вкарва толкова мисъл в това, което правеше. За миг спря, опита се да се осъзнае, разклати главата си енергично и черната му коса се разпусна от опашката и падна пред лицето му. Той се замисли още по - дълбоко каква беше наистина причината. Вгледа се в далечината, но без да вижда нищо... Изведнъж се стъписа, видя как Лариса се свлича на земята и веднага изтича при нея. Беше толкова безжизнена и студена, че Балдеред се стресна. Вдигна я от земята и я пренесе до едно по- открито място. Наведе се над нея да провери пулса и дишането й, косата му се разпиля по нея, но след като се обеди че иамше слаби но все пак някакъв пулс и дипане, той се успокой. Взе положението в свой ръце. Бързо събра нужната енергия, за да създаде кегъл и след това му заръча до намери и донесе 3 от гъбите като по- рано. След като кегъла тръгна, Балдеред вдигна на ръце Лариса и се изпари от гората, като на мястото на което седеше до преди малко остана само черен дим. Магьосника отведе Лариса в къщата й и я постави на едно легло всъщност първото което видя. Отиде до прозореца, за да се увери че няма никой на около, запали няколко свещника и се зае да чертае. Това което чертаеше беше най- обикновен кръг за защита на човек. Начера го около леглото, върху лежеше момичето и след това изрецитира няколко реда от заклинание. Изправи се на крака "Къщата на Larisa Това е за сега единственото, което мога да направя, докато дойде кегъла" Той се облегна на прозореца, премести косата си зад ушите, въобще не му пукаше за нея. Гледаше Лариса как диша и потръпваше всеки път когато тя се затрудняваше.
Върнете се в началото Go down
Larisa
Loser
Loser
Larisa


Female
Брой мнения : 31
Registration date : 17.06.2008

Къщата на Larisa Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къщата на Larisa   Къщата на Larisa Icon_minitimeЧет Юли 10, 2008 7:52 am

Лариса оставаше все така неподвижна и безжизнена. Като че ли беше мъртва. Балдеред беше седнал на леглото до нея като й беше хванал студената ръка. Той я гледаше и се чудеше защо е тук, защо просто не я остави, но нещо в него го спираше. След известно време магьосницата съвсем бавно отвори очите си. Нямаше никаква представа къде се намира и какво прави Балдеред до нея. "Къде съм?" - успя да промълви тя. " В твоята къща си." - отговори й Балдеред. "Хмм..това е странно...преди малко излезнах а сега съм тук". Очевидно момичето изобщо не помнеше какво се е случило...
Върнете се в началото Go down
Балдеред
Loser
Loser
Балдеред


Брой мнения : 28
Registration date : 17.06.2008

Къщата на Larisa Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къщата на Larisa   Къщата на Larisa Icon_minitimeЧет Юли 10, 2008 9:48 am

Балдеред въздъхна с облекчение, след като видя че Лариса се съвзема. Щракна с пръсти и кегъла се появи с поднос в ръка, върху който стояха чаша с нещо смръдливо, което Лариса веднага позна какво е, нещо което сигурно до преди малко е мърдало, а сега е застанало в поза, предполагаща че трябва да бъде изядено и една полупрегорена филийка. За Балдеред това бяха нормални неща за ядене, а и беше на мнение че колкото по- натурално и необичайно е яденето, толкова повече нужни полезни съставки съдържа, без даже и да подозира човек какви са. Балдеред нямаше никакво чувство за хумор, така че не разбра ирония в гласа на Лариса, когато тя каза
- Оооо, любимите ми полумъртви вкусотиики.
Той я изгледа, просто я гледаше, но погледа му беше само един и същ- студен и отблъскващ, така че не успя чрез него да изрази загрижеността си.
Върнете се в началото Go down
Larisa
Loser
Loser
Larisa


Female
Брой мнения : 31
Registration date : 17.06.2008

Къщата на Larisa Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къщата на Larisa   Къщата на Larisa Icon_minitimeЧет Юли 10, 2008 11:05 am

Larisa знаеше че Балдеред е загрижен но поведението му я обърквааше. "И сега трябва да ям, така ли ?" - тя го погледна с погледа "моля те кажи че не трябва". "Налага се" каза Балдеред. "Уфф добре де.." Магьосницата бързаше да изпие и изяде всичко защото това не беше едно от любимите й ястия. Магьосникът стана от леглото и отиде до прозореца. Лариса се опита да се изправи но й се зави свят и падна върху леглото. "По дяволите" - измърмори тя. Балдеред се обърна и се усмихна. "Добре ли си?" - попита я той. "Естествено" - отговори гордо Лариса.
Върнете се в началото Go down
Балдеред
Loser
Loser
Балдеред


Брой мнения : 28
Registration date : 17.06.2008

Къщата на Larisa Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къщата на Larisa   Къщата на Larisa Icon_minitimeЧет Юли 10, 2008 12:37 pm

Балдаред се омълча за малко и след около 5 минути размишления и пълна тишина в стаята каза:
- Ще го направиш, нали? - каза той без да я поглежда. Не изчака отговор и продължи- Сама ще извикаш Бога на Смъртта.- Балдеред наистина изглеждаше дълбоко замислен.Косата му падаше пред очите и застанал в профил, лицето му беше почти скрито от нея.
Върнете се в началото Go down
Larisa
Loser
Loser
Larisa


Female
Брой мнения : 31
Registration date : 17.06.2008

Къщата на Larisa Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къщата на Larisa   Къщата на Larisa Icon_minitimeЧет Юли 10, 2008 1:03 pm

Лариса се стресна от сериозността на Балдеред но не го показа а отговори най-спокойно:
- Мисля че знаеш какъв ще е отговорът...Не е нужно да ме питаш.
Магьосникът прибра косата си зад ушите но нямаше никакъв смисъл тъй като тя отново падна пред лицето му. Личеше си че е доста изнервен.
- Но защо точно Бога на Смъртта??? - попита я Балдеред
Лариса го изгледа доста странно и каза:
- Според мен вече проведохме този разговор...Не започвай отново. Просто не искам да те намесвам...ъъъ да се намесваш в това...
Магьосницата криеше нещо от него. Разбираше се от тона и недомлъвките с които тя говореше....
Върнете се в началото Go down
Балдеред
Loser
Loser
Балдеред


Брой мнения : 28
Registration date : 17.06.2008

Къщата на Larisa Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къщата на Larisa   Къщата на Larisa Icon_minitimeЧет Юли 10, 2008 1:26 pm

- Толкова ли е силно желанието ти за отмъщение, или си задлъжняла на някой нещастник, който те използва да му вършиш мръсната работа чрез някоя "тайна" мисия или просто неистово мразиш някой?- Балдеред говореше с тих и студен глас, като наблягаше на всяка една от възможностите и ги правеше някак обидни и долни.-Това което разбирам е, че ти криеш наистина нещо от мен и е изключително глупаво да продължаваш, защото сама няма как да се справиш. Може би не разбираш, че само при опита си да го повикат са измрели хиляди магьосници. Може би това е най- глупавия начин да умреш: да се втурнеш с главата напред в нещо, с което няма как да се справиш сам!- Той се обърна с гръб към нея и най- накрая върза косата си на нещо като опашка.
Върнете се в началото Go down
Larisa
Loser
Loser
Larisa


Female
Брой мнения : 31
Registration date : 17.06.2008

Къщата на Larisa Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къщата на Larisa   Къщата на Larisa Icon_minitimeЧет Юли 10, 2008 2:22 pm

- Mисли каквото си искаш. Нищо не разбираш.
- Какво трябва да разбирам???
- Добре...Толкова ли е трудно - просто престани. Защо задаваш всички тези въпроси. Това си е лично моя работа. Теб какво те интересува какво правя аз? Може и заповеди да изпълнявам. Пък може да съм решила че това място не ми харесва и да се самоубия. Какъв ти е проблемът? Толкова много ли искам от теб? Не можеш ли просто да стоиш настрана от всичко това?? Още колко ще продължаваме да спорим? Не ти ли писна? Забрави за мен за всички тези неща...просто ме остави.......
Върнете се в началото Go down
Балдеред
Loser
Loser
Балдеред


Брой мнения : 28
Registration date : 17.06.2008

Къщата на Larisa Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къщата на Larisa   Къщата на Larisa Icon_minitimeЧет Юли 10, 2008 6:38 pm

Балдеред изпуфтя:
- Невъзможно. Ти си невъзможна. Както ти не искаш аз да съм тук, така и аз не искам да се махна. - Той я погледна с надежда, но не получи никакъв отговор, за това се ядоса и без да мисли каза- Този спор е безмислен. Прави каквото искаш и каквото знаеш. Повече няма да ме видиш, но аз ще се надявам все някога пак да те видя, жива. -Балдеред махана кегла, взе наметалото си. Не искаше да изчезне просто ето така, за това излезе през вратата и си тръгна без да се обърне нито веднъж.
Върнете се в началото Go down
Larisa
Loser
Loser
Larisa


Female
Брой мнения : 31
Registration date : 17.06.2008

Къщата на Larisa Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къщата на Larisa   Къщата на Larisa Icon_minitimeПет Юли 11, 2008 9:28 am

"Уфф този направао ме побърква" - помисли си Лариса. Тя знаеше че все някога ще се срещнат отново и това я изнервяше. Искаше да забрави за Балдеред искаше й се изобщо да не го беше срещала. Сега само съжаляваше. Магьосницата отиде до огледалото и се погледна в него. Като че ли не можеше да се познае. Беше коренно променена. Нямаше го онова момиче което ходеше с наведена глава и което всички мразеха...Не, сега Лариса беше друга. Не й пукаше за никой и за нищо и това я тревожеше... Тя падна на колене и започна да плаче:
- В какво по дяволите се превърнах??? Не мога да се позная...
Изведнъж се чу шум от кухнята. Лариса се стресна, изправи се и бавно отиде да провери какво беше това...
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Къщата на Larisa Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Къщата на Larisa   Къщата на Larisa Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Къщата на Larisa
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
ROCK my world! :: RPG :: Селото на магьосниците-
Идете на: