ROCK my world!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ROCK my world!

Гюнтер
 
ИндексPortalТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Д2

Go down 
+3
Jade
Curse Of Me
[Криси]
7 posters
АвторСъобщение
[Криси]
Ruler of the world!
Ruler of the world!
[Криси]


Female
Брой мнения : 9199
Age : 34
Location : майната си
Job/hobbies : да те дразня!
Registration date : 09.11.2007

Д2 Empty
ПисанеЗаглавие: Д2   Д2 Icon_minitimeЧет Авг 07, 2008 8:23 pm

D-2 е българска музикална група, създадена през 1999 г. от Димитър Кърнев (китара) и Дичо Христов (вокал). Другите членове на групата са Красимир Тодоров (клавишни), Александър Обретенов (бас китара), Явор Александров (ударни) и Десислав Семерджиев (перкусии). В този си състав те имат издадени два албума - „Ледено момиче“ (2000) и „2002“ (2002). Дебютният им албум „Ледено момиче“ става най-продаваният музикален продукт на българския пазар за последните седем години. През 2005 г. вокалът на D 2, Дичо Христов решава да напусне групата и да започне солова кариера. По-късно същата година той бива заменен от младия изпълнител Деян Каменов, който нашумява с участието си в популярното тогава предаване „Стар Академи“, което е излъчвано по Нова телевизия. Най-новият албум на групата излиза през 2006 г. и носи името „6“.

Създаване и първи албуми
Създадена в началото на 1999 г., групата D 2 става популярна още с първата си песен „Не мога да спра да те обичам“. Тя се задържа няколко седмици на първо място в класацията „Българският топ 100“, четири седмици е на първо място в класацията за видеоклипове на предаването „Мело ТиВи мания“, излъчвано по БНТ. Отново четири седмици е на първо място в музикалното подреждане „БГ Топ 7“ на радио „FM+“, също четири седмици песента остава на първа позиция в класацията на предаването „Музикална стълбица“ на БНР. „Не мога да спра да те обичам“ е номинирана за поп-хит в годишните музикални награди на телевизия Ем Ем за 1999 г. и е включен в класацията на списание „Егоист“ - „Десетте БГ-песни на 90-те“. Втората песен на групата, „Ледено момиче“ постига още по-голям успех. Тя остава на първо място в „Българският топ 100“ 14 седмици, което е абсолютен рекорд в България. Песента е избрана от публиката за хит на годината на фестивала „Рок експлозия“ в Бургас през 2000 г. „Ледено момиче“ се нарича и първият албум на D 2, който излиза през 2000 г. Третото парче от албума, което става хит е озаглавено „Две следи“ и е кавър версия на песен на „Щурците“.

През 1999-2001 г. D 2 печелят редица награди, сред които са „Дебют“ за 1999 г., „Група и албум на годината“ на годишните музикални награди на телевизия „Ем Ем“. Също така почучават наградите „Група на годината“ на годишните награди на предаването „Мело ТиВи мания“ за 2000 година, наградите “Група на годината”, “Най-добра група на живо” и „Хит на годината“ с песента „Ледено момиче“ на годишните музикални награди на „БГ радио“ и „Форте“ за 2001 година.

Пилотният сингъл „Някой ден“ от втория албум на D 2, „2002“ остава на първо място за осем седмици в класацията „Българският топ 100“, четири седмици на първо място в класацията за видеоклипове на предаването „Мело ТиВи мания“, печели първо място за месец юли на мултимедийната класация „Песен на годината“ и става заглавна песен в компилацията „Не е сън“. Другото хитово парче от „2002“, „Сто години“ застава на първо място в класацията за видеоклипове на телевизия „Ем Ем“ шест седмици, печели първо място за месец декември на мултимедийната класация „Песен на годината“ и става песен на 2002 г. в същата класация. През 2002 г. нашумялата група печели награда „Най- оригинална музика“ на Годишните награди на предаването „Мело ТиВи мания“, печели наградите „Хит на годината“ („Сто години“), „Албум на годината“ и „Група на годината“ на годишните музикални награди на „БГ радио“ е „Група на годината“ на годишните музикални награди на телевизия „Ем Ем“.

Досега D 2 имат изнесени три концерта зад граница: в Лондон през 2002 г., във Виена през 2003 г. и в Киев през същата година. През 2004 г. те получават покана от Български футболен съюз, БГ Радио и Държавна агенция за младежта и спорта да композират и изпълнят официалната песен на българския национален отбор по футбол. През 2005 г. печелят наградата „Най-добра група на живо“ на Годишните музикални награди на „БГ радио“.

Най-големият хит на групата досега е песента „Това сме Ние“ с участието на телевизионния водещ и музикант Део влиза директно на четвърто място в класацията на музикалната телевизия „Ем Ти Ви“ „World chart express“, наред с песни на звезди като Дженифър Лопес, Maroon 5, Chemical brothers и други.


Нов вокалист и нов стил
През май 2005 г. вокалиста на групата Дичо Христов решава да започне солова кариера. В интервю в предаването „Горещо“ с водещ Венета Райкова музиканта разказва, че той и другия създател на групата Димитър Кърнев никога не са били приятели и отношенията им винаги са били чисто професионални. Певецът казва, че огромните различия в характерите и на двамата са довели да разделянето им. След напускането на Дичо групата провежда редица кастинги в страната и чужбина и се спира на новобранеца Деян Каменов , станал популярен с участието си в музикалния формат „Стар Академи“, излъчван по Нова телевизия. На 2 декември, 2005 г. Деян официално е обявен за новия вокалист на D 2.

Първата продукция на D 2 с Деян Каменов е сингъла „Тук и сега”. Песента, включена по-късно в новия албум на групата, „6“ дава насоки за цялостното звучене и развитие в стила на D 2. През юли 2006 г. музикантите записват последният си албум в Лос Анджелис заедно със своя американски продуцент Лени Кордола в студиото на бившия барабанист на бандата „Гънс енд роузес“, Мат Соръм , а през август албумът „6“ излиза в 50 000 тираж с промоция на Кока-Кола, които са генерален спонсор на албума. През 2006 г. – D 2 печелят първо място и специалната награда на 37-ия конкурс на БНР за нови български поп и рок песни „Пролет 2006“. На 25 септември, 2006 г. - групата стартира третото си национално турне, което преминава с голям успех през 16 града в цялата страна. Турнето приключва на 27 ноември, 2006 г. с грандиозен концерт в Зала 1 на НДК.
Върнете се в началото Go down
http://theres-no-reality.blogspot.com/
Curse Of Me
A person with power
A person with power
Curse Of Me


Female
Брой мнения : 2910
Age : 32
Location : Движима Недвижимост (предните дворове на Невидимия Университет)
Job/hobbies : to catch fish w/ hands :D
Registration date : 11.11.2007

Д2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Д2   Д2 Icon_minitimeПет Авг 08, 2008 10:02 am

бях им на бекстейдж :Р . Преди не ги харесвах но сега с Дидо са по- добре. Забиват по- яко и бяха много готини, когато ги гледах Дидо влезе в публиката... раздаваха се. Така са по -готини :)
Върнете се в началото Go down
[Криси]
Ruler of the world!
Ruler of the world!
[Криси]


Female
Брой мнения : 9199
Age : 34
Location : майната си
Job/hobbies : да те дразня!
Registration date : 09.11.2007

Д2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Д2   Д2 Icon_minitimeПет Авг 08, 2008 10:59 am

на мен с дичо ми харесваха 328462789 пъти повече хаха

п.с. а аз като бях в строежа и дидо беше там нях нях
Върнете се в началото Go down
http://theres-no-reality.blogspot.com/
Curse Of Me
A person with power
A person with power
Curse Of Me


Female
Брой мнения : 2910
Age : 32
Location : Движима Недвижимост (предните дворове на Невидимия Университет)
Job/hobbies : to catch fish w/ hands :D
Registration date : 11.11.2007

Д2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Д2   Д2 Icon_minitimeПет Авг 08, 2008 11:17 am

хахах направи ли му нещо намиг
Върнете се в началото Go down
[Криси]
Ruler of the world!
Ruler of the world!
[Криси]


Female
Брой мнения : 9199
Age : 34
Location : майната си
Job/hobbies : да те дразня!
Registration date : 09.11.2007

Д2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Д2   Д2 Icon_minitimeПет Авг 08, 2008 11:46 am

хахаххаха
да
ПОГЛЕДНАХ ГО хаха
Върнете се в началото Go down
http://theres-no-reality.blogspot.com/
Curse Of Me
A person with power
A person with power
Curse Of Me


Female
Брой мнения : 2910
Age : 32
Location : Движима Недвижимост (предните дворове на Невидимия Университет)
Job/hobbies : to catch fish w/ hands :D
Registration date : 11.11.2007

Д2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Д2   Д2 Icon_minitimeПет Авг 08, 2008 1:14 pm

хахах аууу и той кво скок-подскок



хаха
Върнете се в началото Go down
[Криси]
Ruler of the world!
Ruler of the world!
[Криси]


Female
Брой мнения : 9199
Age : 34
Location : майната си
Job/hobbies : да те дразня!
Registration date : 09.11.2007

Д2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Д2   Д2 Icon_minitimeПет Авг 08, 2008 1:42 pm

хахаха еми не знам, май и той МЕ ПОГЛЕДНА в отговор хаха

то така се почват великите романси
Върнете се в началото Go down
http://theres-no-reality.blogspot.com/
Curse Of Me
A person with power
A person with power
Curse Of Me


Female
Брой мнения : 2910
Age : 32
Location : Движима Недвижимост (предните дворове на Невидимия Университет)
Job/hobbies : to catch fish w/ hands :D
Registration date : 11.11.2007

Д2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Д2   Д2 Icon_minitimeПет Авг 08, 2008 6:52 pm

хахахаха всичко явно е в това... скок-подскок
Върнете се в началото Go down
Jade
Enjoying the silence
Enjoying the silence
Jade


Female
Брой мнения : 75
Age : 30
Registration date : 14.02.2008

Д2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Д2   Д2 Icon_minitimeСъб Яну 03, 2009 7:50 pm

Харесват ми,особено песента "6".Имаше период,в който не спирах да я слушам. влюбено човече
Върнете се в началото Go down
Tearstained
Waking the demon
Waking the demon
Tearstained


Female
Брой мнения : 821
Age : 30
Registration date : 13.01.2008

Д2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Д2   Д2 Icon_minitimeПон Апр 13, 2009 6:48 pm

И с Дичо ги харесвах, но и сега, въпреки че звученето им се промени коренно.От старите "Прости ми", "Ледено момиче", а също и "Не мога да спра да те обичам" са ми любими, а новите не съм ги слушала много, но "И пак вали" е дооооста добра.
Върнете се в началото Go down
Drained
Ruler of the world!
Ruler of the world!



Female
Брой мнения : 3600
Registration date : 06.11.2007

Д2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Д2   Д2 Icon_minitimeНед Яну 24, 2010 11:01 pm

Тоз Дичо винаги ми е бил много смешен..и некъв мазен..като тролче хаха

Но пък имат много добри попадения :)
Върнете се в началото Go down
Concrete Angel
Just another star
Just another star
Concrete Angel


Female
Брой мнения : 5001
Age : 29
Registration date : 13.01.2008

Д2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Д2   Д2 Icon_minitimeПет Апр 09, 2010 10:24 pm

аз ги харесвам само с дидо
дичо не можех и продължавам д ане мога да го дишам

сега имат много сполучливи песни като '6', 'и пак вали', 'тук и сега' ...
Върнете се в началото Go down
http://thepowerosbeyondme.blogspot.com/
*OneX*
Ruler of the world!
Ruler of the world!
*OneX*


Female
Брой мнения : 12513
Age : 32
Location : Asgard
Job/hobbies : Demigod
Registration date : 06.11.2007

Д2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Д2   Д2 Icon_minitimeСъб Апр 10, 2010 6:48 am

Аз пък ги харесвам повече с Дичо хаха
израстнала съм с Д2 с Дичо и чат-пат с Део
помня ги такива, поп музикантчета
а не рок
не че нещо, знаете, че си харесвам рока (хаха има ли по-голямо доказателство от Гюнти), ама .. тва за мене не са Д2

Пък и Дидо никога не съм го харесвала. Още от Стар Академи. Прилича ми на някаква голяма, мазна, космата и некъпеща се маймуна хаха
Много ми е противен ^^

хаха

Д2 и Део две напред две напред
Д2 и Део две напред, две следи напрееедн
:slushalki:
Върнете се в началото Go down
http://ahatfullofsky.blogspot.com/
Sponsored content





Д2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Д2   Д2 Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Д2
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
ROCK my world! :: Музика :: Българска музика-
Идете на: