ROCK my world!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ROCK my world!

Гюнтер
 
ИндексPortalТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Queen!

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
Concrete Angel
Just another star
Just another star
Concrete Angel


Female
Брой мнения : 5001
Age : 29
Registration date : 13.01.2008

Queen! Empty
ПисанеЗаглавие: Queen!   Queen! Icon_minitimeЧет Окт 15, 2009 6:44 pm

Queen! Queen-w-2

Куийн (алтернативно изписване Куин, на английски Queen) е британска рок-група създадена през 1970 година, една от най-успешните музикални групи на всички времена. Нейни членове са Фреди Меркюри (вокал), Брайън Мей (соло китара, вокали), Джон Дийкън (бас китара) и Роджър Тейлър (барабани, вокали). В ранните си записи Куийн създават главно глем рок, хеви метъл и прогресив рок, но с течение на времето включват разнообразни и новаторски стилове в музиката си, като фънк и електронна музика. През 1970-те постепенно започват да използват по-конвенционални теми, с които постигат по-голям успех. В началото на 1970-те се опитват да включат и синтезатор към песните си, но в крайна сметка това се случва през 1980-те в зависимост от техният подход към музиката.
Групата е създадена първоначално от Брайън Мей и Роджър Тейлър под името Смайл. След няколко неуспешни години те се сближават с Фреди Меркюри (тогава известен под името Фарох Булсара). Той ги насочва да експериментират с по-сложни техники на записи, като скоро след това Фреди се присъединява към тях и тримата решават да основат нова група (бъдещата Куийн). Джон Дийкън е нает преди записа на първия албум. Вече с новото си име Куийн придобиват изключителна популярност във Великобритания в средата на 1970-те с издаването на албумите Sheer Heart Attack от 1974-та година и A Night at the Opera от 1975-та, като с това се дава и началото на международния им успех. Песента им „Bohemian Rhapsody“ остава под номер едно в британските класации в продължение на девет седмици. През 1991 г. Фреди Меркюри умира от бронхопневмония, в следствие на усложнения от СПИН, Джон Дийкън се отказва през 1997 година.
От тогава Брайън Мей и Роджър Тейлър рядко се събират заедно. От 2005 до 2008 година се събират с Пол Роджърс под името Куийн + Пол Роджърс.
Куийн издават общо 18 албума, които заемат челното място в класациите, 18 сингъла с челни места и 10 DVD-та с челни позиции, от които са продадени над 300 милиона копия в световен мащаб,[9] което ги прави една от най-продаваните музикални групи. Те са удостоени с наградата Айвър Новело седем пъти, и са приети в Рокендрол залата на славата през 2001 г.




Последната промяна е направена от Concrete Angel на Вто Сеп 20, 2011 12:38 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
http://thepowerosbeyondme.blogspot.com/
Drained
Ruler of the world!
Ruler of the world!



Female
Брой мнения : 3600
Registration date : 06.11.2007

Queen! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Queen!   Queen! Icon_minitimeЧет Юли 08, 2010 11:09 pm

Ехеее...само толкова ли за Queen, бе? о.О
Върнете се в началото Go down
Mad Slav
Zombie
Zombie
Mad Slav


Male
Брой мнения : 1511
Age : 35
Location : София, България
Job/hobbies : Психопат на свободна практика
Registration date : 02.04.2011

Queen! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Queen!   Queen! Icon_minitimeЧет Юни 02, 2011 6:41 pm

Queen са си queen. Кво'т и да се каже си е малко. Аз лично колкото повече се заслушвам в музиката им толкова повече виждам какво голямо влияние са имали за развитието на страшно много жанрове от поп рок музиката до power и симфоничния метъл, на който може би там му се виждат едни от първите зачатъци.
И една любима песен:


влюбено човече влюбено човече влюбено човече
Върнете се в началото Go down
https://profiles.google.com/110398049101901191692/about?hl=bg
Char
Rebel
Rebel
Char


Брой мнения : 394
Age : 31
Job/hobbies : да крада време
Registration date : 29.05.2011

Queen! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Queen!   Queen! Icon_minitimeЧет Юни 02, 2011 6:54 pm

Queen са монарси, богове. Пълна наслада. Уф, трябва да си взема биографията : /
да ги слушаш = да преоткриваш чистата наслада от музиката. Със всичките богати гами, плътен вокал и ясно (и достатъчно интересно) послание. Този вокал, а...този Фреди.
На сцената той е дресьор ; може да направи всичко, каквото си поиска с публиката. Може да я накара да скача през обръч и да му носи уиски с лед, уникално въздействие




с какъф кеф му ходят по свирката
и 2.13 просто :Д
"Fuck you"
<3

или кой друг ще реши да изпее това по време на някой концерт? :Д




а на тази песен ми се реве жестоко. не питайте.
Фреди, Фреди, защо.



Върнете се в началото Go down
Mad Slav
Zombie
Zombie
Mad Slav


Male
Брой мнения : 1511
Age : 35
Location : София, България
Job/hobbies : Психопат на свободна практика
Registration date : 02.04.2011

Queen! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Queen!   Queen! Icon_minitimeЧет Юни 02, 2011 7:02 pm

Така е - абсолютно съгласен. А Фреди Меркюри е един от най - великите вокалисти изобщо в историята!
Върнете се в началото Go down
https://profiles.google.com/110398049101901191692/about?hl=bg
Concrete Angel
Just another star
Just another star
Concrete Angel


Female
Брой мнения : 5001
Age : 29
Registration date : 13.01.2008

Queen! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Queen!   Queen! Icon_minitimeПон Сеп 05, 2011 10:15 am

днес се навършват 65 години от рождението на Фреди.
честит рожден ден!

Върнете се в началото Go down
http://thepowerosbeyondme.blogspot.com/
Mad Slav
Zombie
Zombie
Mad Slav


Male
Брой мнения : 1511
Age : 35
Location : София, България
Job/hobbies : Психопат на свободна практика
Registration date : 02.04.2011

Queen! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Queen!   Queen! Icon_minitimeПон Сеп 05, 2011 10:20 am

Честит рожден ден Фреди!!!
Горната песен винаги ми е действала настръхващо
Върнете се в началото Go down
https://profiles.google.com/110398049101901191692/about?hl=bg
Char
Rebel
Rebel
Char


Брой мнения : 394
Age : 31
Job/hobbies : да крада време
Registration date : 29.05.2011

Queen! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Queen!   Queen! Icon_minitimeПон Сеп 05, 2011 10:54 am

Честит рожден ден, Фръ, любов моя <3
жалко, че не можем да му пожелаем да продължи да прави хубава музика.
затова му пожелавам просто да се забавлява във вечността....
ей, Гугъл има супер яко лого, а :ДД
Върнете се в началото Go down
Drained
Ruler of the world!
Ruler of the world!



Female
Брой мнения : 3600
Registration date : 06.11.2007

Queen! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Queen!   Queen! Icon_minitimeВто Сеп 06, 2011 8:16 pm

Дам, между другото и аз го харесах логото. Добре, че беше то де, иначе кой ли пък щеше да се сети, включая и себе си F*%!@%*
Върнете се в началото Go down
Concrete Angel
Just another star
Just another star
Concrete Angel


Female
Брой мнения : 5001
Age : 29
Registration date : 13.01.2008

Queen! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Queen!   Queen! Icon_minitimeВто Сеп 20, 2011 12:47 pm

много съм тъжна, че не съм написала мнение за една от най-великите групи ... ако не е и най-великата.
спомням си, когато ги открих ... бях 4ти клас. тъкмо тати беше купил компютърa и някой му беше дал диск с куийн.
аз като млад ентусиаст, виждайки нещо ново на бюрото, веднага го пускам да видим как звучи. грабнаха ме от първата песен ... не преувеличавам.
бях зашеметена от гласа на Фреди, такъв наситен глас не бях чувала никога. пък нали уж се водя музикална личност и най-малкия детайл може да ме впечатли.
слушах ги седмици наред, без да спирам. толкова много ме вдъхновяваха, чуех ли гласа на Фреди, настръхвах ... беше си ново силно изживяване всеки път щом си ги пусна
и една вечер говоря с мама за куийн и тогава ми каза, че Фреди е починал от СПИН през '91 ... и си спомням как света ми се срина ... а как мечтаех да го видя ...

исках да ви разкажа всичко това, за да не е от баналните 'много добра група, правят яки песни' постове ...
и тъй като съм емоционално свързана с тая група, просто няма начин да оставя нещата по тоя начин

обичам куийн, а Фреди беше моят герой, когато бях в 4ти клас
а the show must go on е единствената песен, която всички знаят, и аз все още обичам
имам адски много любими песни, не мога да ги изброя, за това просто ще кажа - innuendo.
Върнете се в началото Go down
http://thepowerosbeyondme.blogspot.com/
Drained
Ruler of the world!
Ruler of the world!



Female
Брой мнения : 3600
Registration date : 06.11.2007

Queen! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Queen!   Queen! Icon_minitimeВто Сеп 20, 2011 4:34 pm

Concrete Angel написа:
много съм тъжна, че не съм написала мнение за една от най-великите групи ... ако не е и най-великата.
спомням си, когато ги открих ... бях 4ти клас. тъкмо тати беше купил компютърa и някой му беше дал диск с куийн.
аз като млад ентусиаст, виждайки нещо ново на бюрото, веднага го пускам да видим как звучи. грабнаха ме от първата песен ... не преувеличавам.
бях зашеметена от гласа на Фреди, такъв наситен глас не бях чувала никога. пък нали уж се водя музикална личност и най-малкия детайл може да ме впечатли.
слушах ги седмици наред, без да спирам. толкова много ме вдъхновяваха, чуех ли гласа на Фреди, настръхвах ... беше си ново силно изживяване всеки път щом си ги пусна
и една вечер говоря с мама за куийн и тогава ми каза, че Фреди е починал от СПИН през '91 ... и си спомням как света ми се срина ... а как мечтаех да го видя ...

исках да ви разкажа всичко това, за да не е от баналните 'много добра група, правят яки песни' постове ...
и тъй като съм емоционално свързана с тая група, просто няма начин да оставя нещата по тоя начин

обичам куийн, а Фреди беше моят герой, когато бях в 4ти клас
а the show must go on е единствената песен, която всички знаят, и аз все още обичам
имам адски много любими песни, не мога да ги изброя, за това просто ще кажа - innuendo.

Ще те уважавам вечно, заради този пост.
Върнете се в началото Go down
Char
Rebel
Rebel
Char


Брой мнения : 394
Age : 31
Job/hobbies : да крада време
Registration date : 29.05.2011

Queen! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Queen!   Queen! Icon_minitimeВто Сеп 20, 2011 7:35 pm

Innuendo <33

Мило ми стана. И ужасно гадно.
нека си копирам фб-пост отпреди 2 дни, напоследък пак съм във Queen период:

" днес, докато слушах Let me
entertain you, The great pretender и вокалните му упражнения с публиката
(♥) ми се дорева. има хора, които екшъли са ходили на негови концерти,
слушали са го как пее, гледали са го как се движи по сцената, как си пие
водата, повтаряли са неговите HEYYYY and so on. Не е честно, че НИКОГА
няма да направим това :?
"

Наистина не е честно. Не заслужаваме най- яките музиканти в живота ни да са мъртви.


Хайде поздрав със песента, която винаги парадоксално ме разревава.

Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Queen! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Queen!   Queen! Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Queen!
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
ROCK my world! :: Музика :: Classic Rock-
Идете на: