ROCK my world!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ROCK my world!

Гюнтер
 
ИндексPortalТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Lita Ford

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
Drained
Ruler of the world!
Ruler of the world!



Female
Брой мнения : 3600
Registration date : 06.11.2007

Lita Ford Empty
ПисанеЗаглавие: Lita Ford   Lita Ford Icon_minitimeВто Май 31, 2011 2:06 pm

Lita Ford LitaFord


Лита Форд е една от най-успелите американски рок китаристки и изпълнителки. Родена в Лондон на 23 септември 1958 година. Родителите й заминават за САЩ, когато тя е на пет години. Започва да свири на китара на 11. През 1976 участва в изцяло момичешката „прото-пънк-метал“ група „The Runaways“ с Джоан Джет. Освен, че създава и изпълнява вокалите на песните си, тя и свири ритъма и солата на хитове като : „Lisa“, „Out for Blood“, „Shot of Poison“, „Close my eyes forever“ (с Ozzy Osbourne), „The Ripper“, „Stay with me,baby“, „Kiss me Deadly“, „Can't catch me“, „Blueberry“ и др. Неин продуцент е Mike Chapman, а мениджър Sharon Osbourne (съпругата на Ози Озбърн). За дългогодишната си кариера тя има само 12 албума. Заради перфектния си вид е канена в много телевизионни предавания за водеща, дори и в VH1, но тя винаги е отказвала. През 2009 г. излезе новият й албум - Wicked Wonderland .

Лита Форд е омъжена за Chris Holmes от „W.A.S.P.“ от юни 1990 до юли 1991. Тя има романтични връзки с Nikki Sixx, вокала на „Rainbow“ Joe Lynn Turner и китариста на „Black Sabbath“ Tony Iommi. Понастоящем е щастливо омъжена за Jim Gillette от „Nitro“. Те имат двама сина, като първият е роден точно в деня на тяхната три годишнина от сватбата.

Има спечелена награда „Best female guitarist“ през 1989. Също така и номинация за Грами — „Най-добър женски рок музикант“, където печели с видеото към песента „Gotta let go“.
Върнете се в началото Go down
kameliaa
Loser
Loser
kameliaa


Female
Брой мнения : 17
Age : 30
Location : Bulgaria
Registration date : 30.10.2012

Lita Ford Empty
ПисанеЗаглавие: :)   Lita Ford Icon_minitimeВто Окт 30, 2012 11:47 am

Много ме впечатли в Close my eyes forever , а сега разбирам, че е била в The Runaways о.О и тях обичам доволно
Върнете се в началото Go down
 
Lita Ford
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
ROCK my world! :: Музика :: Classic Rock-
Идете на: