ROCK my world!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ROCK my world!

Гюнтер
 
ИндексPortalТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Beatles

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
Drained
Ruler of the world!
Ruler of the world!



Female
Брой мнения : 3600
Registration date : 06.11.2007

Beatles Empty
ПисанеЗаглавие: Beatles   Beatles Icon_minitimeВто Май 31, 2011 2:27 pm

Beatles Beatles-grammy-tribute-2008-hanks-across-universe


„Бийтълс“ е английска музикална поп и рок група от Ливърпул, призната за една от най-влиятелните групи в историята на поп музиката. Нейни членове са Джон Ленън (1940-1980), Джордж Харисън (1943-2001), Пол Маккартни (1942) и Ринго Стар (1940). Тяхната авангардна музика, начин на поведение и стил на обличане доминират 60-те години и поставят началото на нови модни тенденции. Имат продадени над 1.3 милиарда албума. През 2004, списанието Ролинг Стоун (Rolling Stone Magazine) поставя Бийтълс на първо място в списъка си на 100-те най-добри изпълнители на всички времена.

През март 1957 година Джон Ленън сформира скифъл групата Куоримен (The Quarrymen).[2] На 6 юли същата година той се запознава с Пол Маккартни и няколко дни по-късно го включва в групата.[3] На 6 февруари 1958 година Джордж Харисън е поканен да гледа изпълнения на Куоримен[4] и след прослушване през март е приет за соло китарист.[5][6]

През този период и Ленън, и Маккартни свирят на ритъм китара. След като Колин Хантън, първоначалният барабанист на Куоримен, напуска групата през 1959 година, на ударните се изреждат голям брой музиканти. Приятелят на Ленън Стюарт Сътклиф се включва като бас китарист през януари 1960 година.[7]

Започвайки с Куоримен, групата сменя неколкократно името си, като преминава през Джони и Муундогс (Johnny and the Moondogs) и Лонг Джон и Бийтълс (Long John and The Beetles). Сътклиф предлага името Бийтълс (The Beetles), в памет на загиналия Бъди Холи и неговата група Крикетс (The Crickets). През 1960 година групата окончателно приема името Бийтълс (The Beatles).

Върнете се в началото Go down
NerdfighteR
Rebel
Rebel
NerdfighteR


Male
Брой мнения : 432
Age : 33
Registration date : 17.04.2011

Beatles Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Beatles   Beatles Icon_minitimeВто Май 31, 2011 2:50 pm

Не съм им най-големия фен, но мисля, че това е най-голямата група на планетата и преди, и сега, и винаги! Променят наистина абсолютно всичко, което се случва в музиката и до днес и имат абсолютното ми уважение! Да не говорим, че много от песните им ми харесват супер много като Hey, Jude, Yesterday, Yellow submarine и най-любимата ми - While my guitar gently weeps <3 <3 <3 А след разпадането им..не знам, може би George Harris най ми харесва, но така и до днес не съм му преслушвал всичките индивидуални неща ((;

Вие имате ли си любим Beatles? ;p
Върнете се в началото Go down
Drained
Ruler of the world!
Ruler of the world!



Female
Брой мнения : 3600
Registration date : 06.11.2007

Beatles Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Beatles   Beatles Icon_minitimeВто Май 31, 2011 2:52 pm

Неговата солова кариера не съм я следила, но Джон и Пол определено направиха върховни солови карирери.
Разбира се на първомясто ДЖОН! Пол ме дразни, но пък има велики парчета след разпадането на групата... Hope of deliverence до ден днешен си остава едно от най-великите парчета, които съм чувала евър...
а така!
Върнете се в началото Go down
Char
Rebel
Rebel
Char


Брой мнения : 394
Age : 31
Job/hobbies : да крада време
Registration date : 29.05.2011

Beatles Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Beatles   Beatles Icon_minitimeВто Май 31, 2011 4:27 pm

Лол, Джон издаде един албум на кръст след разпада, а Макартни 3298390890 не знам колко и аз, а хората знаят основно песните на Джон. Супер забавно е. кой сега е талантливият, а?
Freak
Обичам Джон. не че няма супер много противоречия в личността си. All about peace, love and no possesions, не е бил доволен от доминантното поведение на Макартни обаче, от друга страна, той е бил другата доминираща сила в групата...
Ринго и Джордж винаги санякъде в бекграунда. Особено Ринго. Сигурно затова го обичам, poor thing, през цялото време да седи и да блъска ония барабани и да няма никакво поле на изява.
Със Дани си представяхме как е било

"-Пол, Пол, написах песен!
-О, браво, Ринго. Ще я залепим на хладилника!"

Всъщност Джордж ми е най-голямата любов. Още от детски години :д
доколкото съм знаела какво е любов.
И той не е имал голямо поле за изява, но е написал едни от любимите ми песни, my babe.
И всъщност колкото и да ме дразни Пол, обичам ги всичките, четиримата като едно цяло, мило ми е за тях такова...освен това, с възрастта сър Маккартни отбелязва подобрение. Заприличал е на кокер шпаньол и е далеч по-симпатичен.



-фъкин джиниъс!
включително лицето му, докато пее.

иии сега ето някакъв топ песни-фаворити:

Strawberry fields <33
Lucy in the sky with diamonds
Eleanor Rigby (има си хас!)
Here comes the sun
Nowhere man
I ll follow the sun
Across the universe
Maxwell s silver hammer ^^
Octopus`s garden
Because
While my guitar gently weeps
Twist and shout

уф, домързя ме за повече :з
Върнете се в началото Go down
Drained
Ruler of the world!
Ruler of the world!



Female
Брой мнения : 3600
Registration date : 06.11.2007

Beatles Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Beatles   Beatles Icon_minitimeВто Май 31, 2011 4:45 pm

Леле помня едно интервю, точно след убийството на Ленън, журналистите бяха обградили Макартни и го разпитваха кво мисли и той...се държа като пълен олигофрен, беше усмихнат, сякаш са убили някво куче на магистралата, въобще ама грам не изглеждаше така, сякаш е загубил колега и приятел от толкова много години...направо бях потресена. Именно заради това малко ме дразни Пол. Смисъл има един такъв мазен фейс и...ми изглежда некъв инфантиляга.... о.О
Върнете се в началото Go down
Char
Rebel
Rebel
Char


Брой мнения : 394
Age : 31
Job/hobbies : да крада време
Registration date : 29.05.2011

Beatles Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Beatles   Beatles Icon_minitimeВто Май 31, 2011 5:00 pm

Точно затова го харесвам повече сега...лицето му е поизгубило мазното си изражение и изглежда по-скоро скръбно, точно като гладен кокер шпаньол, пък и има чувство за хумор, мога да призная. :д
иначе е най-дразнещия бийтълс. ха.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Beatles Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Beatles   Beatles Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Beatles
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
ROCK my world! :: Музика :: Classic Rock-
Идете на: